Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Kokosový olej bio 100 ml

Kokosový olej bio 100 ml

100% kokosový tuk pre kulinársky pôžitok aj pre vašu krásu

7.05 €

Výrobca: Nobilis Tilia


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

 Kokosový olej BIO 250 ml

skladom 5+ kusov

6.71


 
7.05

Popis:

Olej sa lisuje z usušené bielej dužiny orecha kokosovníka orechoplodného čiže kokosové palmy. Jedná sa vlastne o 100% kokosový tuk, ktorý je v panenskom stave biely a tuhý a topí pri 23 ° C. Olej sa výborne hodí na prípravu cukroviniek, zálievok, exotických omáčok a všade tam, kde sa uplatní jeho jemná kokosová chuť a vôňa. Obsahuje hlavne kyseliny nasýtené, ako napríklad laurovou (až 52%) a myristovej (až 22%), preto by sa nemal konzumovať vo väčšom množstve. Oproti tomu však predstavuje rýchly zdroj energie, pretože obsahuje rýchlo pôsobiace mastné kyseliny so stredne dlhými reťazcami, ako napríklad hexánovej, kaprylovej, kaprínovej, laurovou, a tiež alfa-tokoferol. To sa hodí najmä pri športe či únave. V prípade stuhnutí nechajte olej rozohriať vo vodnom kúpeli alebo ho odoberte lyžičkou.

Tip:
Kokosový olej sa vo svojej domovine tradične používa na starostlivosť o pokožku, ako regeneračný zábal na vlasy, masť na rany alebo na popáleniny. Niektoré štúdie uvádzajú, že kokosový olej zabraňuje rastu C. albicans. Priemerné výživové hodnoty v 100 g:

Energia: 3700 kJ / 900 kcal; Tuky 100 g, z toho Nasýtené mastné kyseliny: 94 g, Mononenasýtené: 5 g, Polynenasýtené: 0,9 g, Bielkoviny: 0 g, Sacharidy: 0 g, z toho cukry: 0 g, Soľ: 0 g. Priemerné výživové hodnoty v 100 g: Energia: 3700 kJ / 900 kcal; Tuky 100 g, z toho Nasýtené mastné kyseliny: 94 g, Mononenasýtené: 5 g, Polynenasýtené: 0,9 g, Bielkoviny: 0 g, Sacharidy: 0 g, z toho Cukry: 0 g, Sol: 0 g. Zloženie:

Cocos nucifera Kernel Oil. Spôsob získavania / druh oleja:

jednodruhový jedlý olej / lisovaný za studena < strong> Latinské meno / zloženie:

Cocos nucifera (L.)