Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Xylitol - prírodné sladidlo 250 g

Xylitol - prírodné sladidlo 250 g

Xylitol je nízkokalorické, úplne prírodné sladidlo rovnakej štruktúry ako repný cukor, vyrobené z brezovej kôry. Xylitol je prírodná nízkokalorické sladidlo nachádzajúce sa v mnohých druhoch ovocia, zeleniny, ale napríklad aj v brezovej kôre. Xylitol je o 40% ...

4.87 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS566


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Xylitol - prírodné sladidlo 500 g

skladom 5+ kusov

8.71
Xylitol - prírodné sladidlo 1 kg

skladom 5+ kusov

16.32


 
4.87

Xylitol je nízkokalorické, úplne prírodné sladidlo rovnakej štruktúry ako repný cukor, vyrobené z brezovej kôry.

Xylitol je prírodné nízkokalorické sladidlo nachádzajúce sa v mnohých druhoch ovocia, zeleniny, ale napríklad aj v brezovej kôre. Xylitol je o 40% menej kalorický ako repný cukor a nemá absolútne žiadne vedľajšie pachute . Vo všetkých smeroch dokáže nahradiť repný cukor.

Xylitol je vynikajúci prostriedok pre zuby. Mnohé štúdie preukazujú, že napríklad žuvačky sladené 100% xylitolom znižujú zubný - bakteriálny povlak. V ňom sa vyskytujú mikroorganizmy, ktoré zapríčiňujú rozklad sacharidov na organické kyseliny. Tieto kyseliny spolu s bakteriálnymi enzýmami odvápňujú sklovinu, čo vedie k vzniku zubného kazu. Xylitol je teda vhodný prostriedok predchádzajúci zubnému kazu. Ak chceme využiť jeho blahodarného účinku na zubnú sklovinu, stačí lyžičku (cca 3 g) rozpustiť na jazyku a uchovávať v ústach asi minútu - po jedle. Môžeme si xylitol dať napríklad do zubnej pasty, avšak najjednoduchší spôsob je úplne nahradiť xylitolom repný cukor a zladiť s ním teplé aj studené nápoje. Vďaka tomu sú zuby s xylitolom v neustálom kontakte a baktérie, spôsobujúce zubný kaz a povlak, bez cukrov hynú.

S xylitolom je vhodné začať opatrne. Berme na vedomie, že sa s ním telo doteraz stretlo len v obmedzenom množstve. Xylitol je bezpečný pre dospelých i deti vo veľkom množstve. Avšak ak vezmeme do počiatkoch viac ako napr 15-20 g denne, môže to mať laxatívny účinok. Telo si na xylitol priebehu niekoľkých dní zvykne a potom je možné brať xylitol podľa potreby až do výšky 100 g denne (deti do 12 rokov nie viac ako 50 g za deň). Pre deti do 12 mesiacov nie je xylitol vhodný. Takto malé deti ešte nedokážu plne xylitol metabolizovať.

Pozor u domácich zvierat! Pre domáce zvieratá (psy, králiky, kozy) je xylitol nebezpečný, pretože vyvoláva inzulínovú odpoveď a dochádza k extrémnemu poklesu hladiny glukózy v krvi. Pokiaľ toto zistíme, stačí podať zvieraťu bežný cukor a hladina sa normalizuje.

Po 30 rokoch výskumu tohto prírodného cukru nebol zaznamenaný jediný negatívny vplyv xylitolu na zdravie človeka. Xylitol je prírodný produkt bez pridaných látok.