Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Stévia sladká - list 50 g

Stévia sladká - list 50 g

Stévia sladká - lat. Stevia rebaudiana je viacročná bylina dorastajúca do výšky až 60 cm. Patrí do čeľade Asteraceae - astrovité. Pochádza z Paraguaja, kde bola tamojšími indiánmi používaná ako sladidlo do tradičného čaju Yerba maté. Predmetom zberu sú l ...

2.55 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS30m50


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Stévia sladká - list 100 g

skladom 5+ kusov

4.53
Stévia sladká - list 1000 g

skladom 5+ kusov

35.34


 
2.55

Stévia sladká - lat. Stevia rebaudiana je viacročná bylina dorastajúca do výšky až 60 cm. Patrí do čeľade Asteraceae - astrovité. Pochádza z Paraguaja, kde bola tamojšími indiánmi používaná ako sladidlo do tradičného čaju Yerba maté. Predmetom zberu sú listy, ktoré z nej robia žiadanou bylinu. Sú drobné, ústretové a kopijovité. Kvetenstvo je farby bielej, vytvára koncové okolíky, ktoré kvitnú po celé leto.

Stevia má charakteristickú vysoko sladkú chuť a využíva sa ako sladidlo do bylinných a ovocných čajov. Je 15 × sladší ako repný cukor a možno ju plne nahradiť sacharózu . Stevia je hodnotená ako nekalorické sladidlo.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Zloženie: 100% Stevia rebaudiana

Odporúčané dávkovanie a spôsob prípravy:
List stévie sladké je používaný ako prírodné sladidlo do čajov i letných osviežujúcich nápojov. Trištvrte čajové lyžičky sušených listov stévie (0,4 g) plne nahradí jednu čajovú lyžičku (6 g) repného cukru. Stévii pridávame priamo do čajovej kanvičky alebo hrnčeka pred zaliatím horúcou vodou.

Pôvod: Paraguay

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu