Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Schizandra čínska plod HQ 100g 10 ks

Schizandra čínska plod HQ 100g 10 ks

Pozor, Salvia Paradise® je dovozca iba najkvalitnejšieho plodu Schizandry. Schizandra Salvia Paradise® sa odlišuje dobou zberu a šetrným sušením, po ktorom získava sýto tmavú rubínovú farbu. Len tá je zárukou dostatočného množstva účinných látok. U nok ...

98.44 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS558m10


skladom 1 kus


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Schizandra čínska plod HQ 100g 1 ks

skladom 5+ kusov

11.37


 
98.44

Pozor, Salvia Paradise® je dovozca iba najkvalitnejšieho plodu Schizandry . Schizandra Salvia Paradise® sa odlišuje dobou zberu a šetrným sušením, po ktorom získava sýto tmavú rubínovú farbu. Len tá je zárukou dostatočného množstva účinných látok. U nekvalitne sušených neskoro zbieraných plodov schizandry prevláda tmavá až čierna farba. Tieto nie sú kvalitné a majú vo väčšine nízky obsah účinných látok.

Schizandra HQ nie je sušená úplne, ale je jej ponechaná prirodzená vlhkosť. Ihneď po sušení je vákuovo balená. Takto je zachované maximum všetkých látok a chuťou.

Schizandra čínska je bylina prvého poriadku tradičnej čínskej medicíny. Patrí medzi najcennejšie adaptogény a antioxidanty . Schizandra má veľmi silný adaptogénny účinok a už po niekoľkých dávkach je zrejmé postupné odbúravanie neprirodzenej stresovej reakcie organizmu.

Schizandra je využívaná ako tonikum pre podporu duševnej pohody . Jej pravidelné užívanie navodzuje psychickú pohodu . Tu je však nutné dávkovanie znížiť a rozdeliť do niekoľkých dávok.

Skvelé výsledky pri užívaní týchto bobúľ boli zaznamenané na funkciu pečene . Schizandra podporuje ich čistenie a udržiava pečeň zdravá. Výrazne normalizuje pečeňové funkcie.

Schizandra má tiež vplyv na respiračné zdravie.

Tradičné použitia: Tradičné je konzumácia sušených bobúľ bez ďalšej úpravy. Zo schizandry môžeme urobiť nálev či alkoholový výluh.

Povzbudzujúce efekt: 10-30 bobúľ 60 min. pred požadovaným výkonom.

Adaptogénne účinok - pre psychickú pohodu: 10-20 bobúľ rozdeliť do 2 až 3 dávok.

Občas sa na plodoch vyskytuje biele povlakom. Toto nie je závadné, jedná sa o kryštalizáciu cukru a kyseliny citrónovej vplyvom tlaku (pri vákuovom balení alebo skladovanie väčšieho množstva na sebe). Od plesní je toto námraza ľahko rozpoznateľné letmým olíznutím jazykom, kedy je cítiť vynikajúca sladkokyslá chuť. Hovoríme tu samozrejme o cukroch a kyseline prirodzene sa vyskytujúcich v plodoch. Plody neobsahujú žiadne aditíva.

Sušený plod - surovina na prípravu bylinkového čaju a individuálne použitie