Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Schizandra čínska plod Dongbei 100 g

Schizandra čínska plod Dongbei 100 g

Schizandra čínska čiže klanopraška pochádza zo severočínskej oblasti Dongbei, ktorá je známa chladným podnebím. Nepriaznivé podmienky síce spôsobujú pomalší vývoj plodov, avšak väčší kumuláciu účinných látok. Plody pôvodom z Dongbei sú drobné, ale veľmi ú ...

4.56 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1687m100


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Schizandra čínska plod Dongbei 50 g

skladom 5+ kusov

3.00
Schizandra čínska plod Dongbei 200 g

skladom 5+ kusov

9.32
Schizandra čínska plod Dongbei 1000 g

skladom 5+ kusov

41.78


 
4.56

Schizandra čínska čiže klanopraška pochádza zo severočínskej oblasti Dongbei , ktorá je známa chladným podnebím. Nepriaznivé podmienky síce spôsobujú pomalší vývoj plodov, avšak väčšiu kumuláciu účinných látok . Plody pôvodom z Dongbei sú drobné, ale veľmi účinné.

Schizandra je bylina prvého poriadku tradičnej čínskej medicíny - patrí medzi najcennejšie adaptogény a antioxidanty . Užívanie je vhodné pri zvýšenej námahe, únave či vypätia organizmu. Účinok pretrváva 1-6 hodín. Schizandra je využívaná ako tonikum pre podporu mentálnej pohody. Má vplyv na respiračné zdravie , prispieva tiež k správnej funkcii, zdravie a čistenie pečene.

Tradičné použitia:
Sušené bobule užívame bez ďalšej úpravy priamou konzumáciou alebo pridáme do čaju. Stimulačný efekt: 15-40 bobúľ 60 min. pred požadovaným výkonom. Adaptogénny účinok - pre psychickú pohodu: 15-30 bobúľ rozdeliť do 2 až 3 dávok.

Nutričné ​​hodnoty

Nutričné ​​hodnoty v 100 g

Energetická hodnota

1 234 kJ / 293 kcal

Bielkoviny < / td>

1,2 g

Tuky

4,3 g

- z toho nasýtené mastné kyseliny

0,2 g

Sacharidy

72,8 g

- z toho vláknina

27,7 g

Soľ

0 mg

Občas sa na plodoch vyskytuje biele povlakom. Toto nie je závadné, jedná sa o kryštalizáciu cukru a kyseliny citrónovej vplyvom tlaku (pri vákuovom balení alebo skladovanie väčšieho množstva na sebe). Od plesní je toto námraza ľahko rozpoznateľné letmým olíznutím jazykom, kedy je cítiť vynikajúca sladkokyslá chuť. Hovoríme tu samozrejme o cukroch a kyseline prirodzene sa vyskytujúcich v plodoch. Plody neobsahujú žiadne aditíva.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu