Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Machovka peruánska - Physalis 500 g

Machovka peruánska - Physalis 500 g

Machovka peruánska Salvia Paradise® je autentický produkt najvyššia kvality z Peru. Pozor na iné "supermarketové" machovka, nemajú rovnaké chuťové ani výživové vlastnosti. Plody Goldenberries majú ťažko opísateľný príjemne ovocné chuť, rozlievajúce sa po cel ...

12.77 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS363m500


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Machovka peruánska - Physalis 100 g

skladom 5+ kusov

3.00
Machovka peruánska - Physalis 250 g

skladom 5+ kusov

6.80
Machovka peruánska - Physalis 1000 g

skladom 5+ kusov

23.90


 
12.77

Machovka peruánska Salvia Paradise® je autentický produkt najvyššia kvality z Peru. Pozor na iné "supermarketové" machovka, nemajú rovnaké chuťové ani výživové vlastnosti.

Plody Goldenberries majú ťažko opísateľný príjemne ovocné chuť , rozlievajúce sa po celom jazyku. Vzdialene pripomína pomaranča a limetky, pričom vonia po karamelu. Táto chuť sa v priebehu niekoľkých okamihov transformuje z ovocnej ľahkej v hutnú sladkokyslú a naspäť. Dôležité je privoňať a nechať sa uniesť diaľkou peruánskej prírody , na ktorú našinec nie je chuťou zvyknutý.

Machovka peruánska má svoje obsahové látky, nezvyklé u ovocie, vďaka svojej príbuznosti s paradajkou. Pre svoju chuť sa stáva aj pre deti chutnú sladkostí.

Ďalej sa machovka využíva v kulinárstve. Najčastejšie je pridávaná do rôznych šalátov, džemov, sladkého pečiva, ale aj koláčov a ako zlatistá ozdoba na dezerty. Machovka sa konzumuje v stave sušenom, čerstvom, zavarenom aj zavárané a kandizovanom.
Samozrejme je to ovocná pochúťka, ktorú vďaka jej prírodné podstate možno konzumovať prakticky neobmedzene - telo prijme iba nevyhnutné látky, zvyšok vylúči.


Keďže užívanie machovka nie je v Európe dostatočne rozšírené, žiadna spoločnosť nepodala návrh na uznanie niektorého zo zdravotných tvrdení, pre ktoré je machovka tradične používaná a podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 teda nesmieme o týchto zdravotných prínosoch informovať. Viac informácií nájdete v herbári.

Tradičné použitie: Tradične užívame plody machovky v dávke od 10 g do 40 g. Toto množstvo odporúčame rozdeliť na 2-3 dávky, ktoré sa užívajú po jedle ako chutný zákusok. Jedná sa o ovocnú pochúťku, ktorú vďaka jej prírodné podstate možno konzumovať prakticky neobmedzene.

Nutričné ​​hodnoty:

Nutričné ​​hodnoty v 100 g < / p>

Energetická hodnota

1 197 kJ / 286 kcal

Bielkoviny

7,14 g

Tuky

0 g

- z toho nasýtené mastné kyseliny

0 g

Sacharidy

60 , 71 g

- z toho vláknina

10,7 g

- z toho cukor

32,14 g

Sodík

89 mg < / table>

Sušené jednodruhovej ovocie