Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Ľanové semienko 1500 g

Ľanové semienko 1500 g

Užívanie ľanu siateho je datované už 7 000 rokov pred naším letopočtom. Ľan pochádza z pásma od Stredozemného mora po juhovýchodnej Ázii. Jedná sa o veľmi významnú jednoročnú kultúrnu plodinu, pestujúce sa ako na semeno, tak na vlákno. Užívanie ľanového semienka ...

5.97 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS692m1500


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Ľanové semienko 150 g

skladom 5+ kusov

1.29
Ľanové semienko 300 g

skladom 5+ kusov

1.75
Ľanové semienko 650 g

skladom 5+ kusov

3.01


 
5.97

Užívanie ľanu siateho je datované už 7 000 rokov pred naším letopočtom. Ľan pochádza z pásma od Stredozemného mora po juhovýchodnej Ázii. Jedná sa o veľmi významnú jednoročnú kultúrnu plodinu, pestujúce sa ako na semeno, tak na vlákno.

Užívanie ľanového semienka v celej forme podporuje a uľahčuje trávenie , uplatňuje sa pri kontrole telesnej hmotnosti . Má pozitívny vplyv na menopauzálny komfort , funkciu pŕs a prostaty.

Vzhľadom k tomu, že u nás nie je bežná konzumácia rýb (predovšetkým morských) v takom meradle, aby sme plne pokryli potrebu určitých látok, navyše pri možnej kontaminácii morských rýb ortuťou a ťažkými kovmi, je ľanové semienko istotou a tiež vhodnou alternatívou pre vegetariánov a vegánov.


Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o ďalších pozitívnych účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Pred použitím je vhodné ich namlieť či nadrviť, poprípade dobre hrýzť. Ľanové semeno sa dá konzumovať samotné alebo v šalátoch a podobne. Nie je potrebné ho tepelne upravovať. Má vynikajúcu orieškovú chuť.

Tradičné použitia: Dve čajové lyžičky semienok sparíme 250 ml vriacej vody, necháme odpočinúť 30 min., Potom scedíme. Užívame 3 × denne. Semienka sú vhodné ako prísada do zmesí na pečenie aj na posyp či do šalátov. Možno samozrejme konzumovať samostatne.

Nutričné ​​hodnoty:

Nutričné ​​hodnoty v 100 g

Energetická hodnota

2 236 kJ / 534 kcal

Bielkoviny

18,29 g

Tuky

42,16 g

< p> - z toho nasýtené mastné kyseliny

3,66 g

Sacharidy

28,88 g

- z toho vláknina

27,3 g

- z toho cukry

1,55 g < / tr>

Sodík

30 mg < / p>

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu