Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Chia semienka - Salvia hispanica 100 g

Chia semienka - Salvia hispanica 100 g

Šalvia hispánska známa pod názvom Chia je bylina dorastajúca do výšky jedného metra s bielym alebo fialovým sfarbením kvetov. Chia je náročná na pestovanie a jej domovinou je Stredná a Južná Amerika, ktoré jej poskytujú ideálne klimatické podmienky. Rastlina c ...

1.48 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS993m100


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Chia semienka - Salvia hispanica 1000 g

skladom 5+ kusov

8.17
Chia semienka - Salvia hispanica 250 g

skladom 5+ kusov

2.58


 
1.48

Šalvia hispánska známa pod názvom Chia je bylina dorastajúca do výšky jedného metra s bielym alebo fialovým sfarbením kvetov. Chia je náročná na pestovanie a jej domovinou je Stredná a Južná Amerika, ktoré jej poskytujú ideálne klimatické podmienky. Rastlina chia je pestovaná pre svoje semienka, ktoré majú kvalitné výživovú hodnotu.

Chia semienka sú malé ovály cca 1 mm veľké, s hnedými, šedými, čiernymi a bielymi škvrnami. V dobách Aztékov patrila chia semienka k jednej zo štyroch hlavných potravín. Chia sa konzumovala mletá na múku, lisovaná na olej, ale aj samotná ako prímes do rôznych pokrmov. Chia semená so svojimi vynikajúcimi nutričnými hodnotami bola nevyhnutným zdrojom živín pre bojovníkov a spôsobom, ako udržať skvelú fyzickú kondíciu pri dlhých náročných výpravách.

Použitie: < / p>

Nielen pre veľké množstvo proteínov *, ktoré prispievajú k rastu svalovej hmoty, jej udržaniu a udržanie zdravých kostí, sú chia semienka užívaná športovci. Vyhľadávaná sú aj pre svoje výborné hydrofilné vlastnosti . Váži na seba veľké množstvo vody, vďaka čomu dokážu zväčšiť svoj objem až dvanásťkrát . Naviazaním vody na chia semienka vznikne gél (v pomere 1 diel semienok na 9 dielov vody), vďaka ktorému je telo veľmi dobre hydratované zvnútra a pripravené na náročné športové výkony. Vďaka týmto schopnostiam sa chia semienkam niekedy prezýva semienka bežcov. Chia semienka sa môžu stať žiaduce súčasťou jedálnička celiatikov čiže ľudí, ktorí musia dodržiavať bezlepkovú diétu . Chia semienka totiž neobsahujú žiadny lepok . Výborné nutričné ​​hodnoty chia semien využijú predovšetkým starší ľudia, športovci, ľudia pri zdravom chudnutí alebo napríklad vegetariáni a vegáni na doplnenie svojej stravy. Konzumovať ho môžu všetci, ktorí majú radi zdravú výživu a chcú dopriať svojmu telu kvalitnú potravinu.

Denné dávkovanie : Odporúčané denné dávkovanie max. 15 g denne.

Nutričné ​​hodnoty:

Nutričné ​​hodnoty v 100 g

Energetická hodnota

2 035 kJ / 486 kcal

Bielkoviny

16,54 g

Tuky

30,74 g

- z toho nasýtené mastné kyseliny

3,33 g

Sacharidy

42,12 g < / Td>

- z toho vláknina

34,4 g

- z toho cukor

0 g

sodík

16 mg

Varovanie: Chia semienka nie sú vhodné pre osoby s nízkym krvným tlakom a osoby užívajúce lieky na riedenie krvi (napr. Warfarín).

Krajina pôvodu: Argentina

* Priaznivého účinok sa dosiahne pri prísune 2 g kyseliny alfa-linolovej denne.

* Chia semienka sú potravinou s vysokým obsahom bielkovín. Bielkoviny tvoria 20-22% energetickej hodnoty chia semien.

Potravina nového typu

Chia semená bola v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady ( ES) č. 258/97 z 27. januára 1997, o nových potravinách a nových zložkách potravín, povolená Rozhodnutím komisie č. 2009/827 / ES uviesť na trh ako potravina nového typu. Ich použitie bolo rozšírené Rozhodnutím komisie č. 2013/50 / ES.

Testy na pesticídy vám predložíme na požiadanie.