Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Čierne ríbezle plod 100 g

Čierne ríbezle plod 100 g

Čierne ríbezle, lat. Ribes nigrum, je ker dorastajúci do výšky až 1,5 m. Zdobia nejednu záhradu. Všetky časti rastliny sú silne aromatické. Listy ríbezlí sú jednoduché, striedavé, široké 3-5 cm a podlhovasté, s piatimi dlaňovito zoradenými lalôčiky sa zúbkovanými ...

2.24 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1398m100


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Čierne ríbezle plod 200 g

skladom 5+ kusov

4.14
Čierne ríbezle plod 500 g

skladom 5+ kusov

10.08
Čierne ríbezle plod 1000 g

skladom 5+ kusov

18.10


 
2.24

Čierne ríbezle, lat. Ribes nigrum , je ker dorastajúci do výšky až 1,5 m. Zdobia nejednu záhradu. Všetky časti rastliny sú silne aromatické. Listy ríbezlí sú jednoduché, striedavé, široké 3-5 cm a podlhovasté, s piatimi dlaňovito zoradenými lalôčiky sa zúbkovanými okrajmi.

Kvetenstvo je usporiadané po desiatich až dvadsiatich jednotlivých, až 8 mm dlhých kvetoch, pričom celé kvetenstvo môže mať v priemere až 8 cm. Každý kvet má chlpatý kalich so žltými žliazkami zložený z piatich lístkov, ktoré sú dlhšie ako lístky okvetné. Domovinou ríbezlí je Ázie, u nás sa pestuje už od pradávna.

Ríbezle čierny napomáha k udržaniu zdravie kĺbov a svalov , reguluje hmotnostný úbytok , je prospešný pre osvieženie tela , používa sa ako antioxidant . Je nápomocný pri nadmernom stresu a námahe . Je odporúčaný pre podporu obličiek a vylučovanie - odvodnenie organizmu .

Tradičné použitia:
Dve čajové lyžičky sušených plodov zalejeme 250 ml horúcej vody. Necháme odstáť 10-15 min. Užívame 1-3 × denne. Možno povariť 2-3 min. na miernom ohni. Plody možno užívať priamo.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu