Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Cantaloupe kúsky 1000 g

Cantaloupe kúsky 1000 g

Cantaloupe, lat. Cucumis melo, je úžasný dezertné melón. Melón cukrový patrí do čeľade Cucurbitaceae - tekvicovité. Jedná sa o plodinu, u ktorej je najvýraznejší jej plod - melón. Plod má guľovitý tvar, obyčajne vážia okolo 1 kg, ale výnimkou nie je ani hmo ...

23.14 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS938m1000


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Cantaloupe kúsky 50 g

skladom 5+ kusov

1.94
Cantaloupe kúsky 150 g

skladom 5+ kusov

3.99
Cantaloupe kúsky 300 g

skladom 5+ kusov

7.64


 
23.14

Cantaloupe, lat. Cucumis melo, je úžasný dezertné melón.

Melón cukrový patrí do čeľade Cucurbitaceae - tekvicovité. Jedná sa o plodinu, u ktorej je najvýraznejší jej plod - melón. Plod má guľovitý tvar, obyčajne vážia okolo 1 kg, ale výnimkou nie je ani hmotnosť 5 kg. Kôra melónu je žltozelená a povrch je zbrázdená mapovitým usporiadaním menších praskliniek.

Vnútorné dužina je jemne oranžové, konzistenciou veľa pripomína mango. Cantaloupe má zaujímavú, pre Európana nezvyklú chuť . Tu sa mieša chuť marhúľ, karamelu a sladké mrkvy. Pre jeho prírodné sladkú chuť si ho zamilujú predovšetkým malé deti .

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924 / 2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch cantaloupe na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Cantaloupe je melón vhodný do šalátov aj ako ingrediencie do ovocných špízov. Každému jedlu dodá sladkastú chuť a je to farebné spestrenie pre oko. Aj cez to, že Cantaloupe pochádza z Indie či Afriky, je možné si ho vypestovať v SR v skleníku. Nutne potrebuje dostatok vlahy, svetla a vašej starostlivosti. Semienka sa vysádzajú už v januári, kantalup kvitne počas mája. Opelenie vykonáva včely. Jeden dobre vyzretý melón váži cca 1 kg.

Tradičné použitia:
Tradične sa sušený melón pridáva do ľahkých šalátov, hodí sa do ranného müsli alebo jogurtov alebo ako pochúťka k večernému maškrtenie.

Nutričné ​​hodnoty:

Nutričné ​​hodnoty v 100 g

Energetická hodnota

1 465 kJ / 350 kcal < / p>

Bielkoviny

0 g

Tuky

0 g

- z toho nasýtené mastné kyseliny

0 g

Sacharidy

89,29 g

- z toho vláknina

0 g

- z toho cukry

75 g

Sodík

264 mg

Plátky Salvia Paradise® sú bez obsahu pridaného cukru a neobsahujú farbivá. Sú zbavené kôstok.

Sušené ovocie jednodruhové