Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Kanadská brusnica plod 250 g

Kanadská brusnica plod 250 g

Kľukva veľkoplodá je malý postupný krík dorastajúci do výšky až 1 m. Známa je tiež ako kanadská brusnica. Domovinou jej je Severná Amerika. Cenená a pestovaná je predovšetkým pre svoje chutné plody, ktoré sa veľkostne dajú prirovnať k egrešov, avšak farba je načo ...

4.45 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS675m250


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Kanadská brusnica plod 500 g

skladom 5+ kusov

7.34
Kanadská brusnica plod 100 g

skladom 5+ kusov

2.21
Kanadská brusnica plod 1000 g

skladom 5+ kusov

11.63


 
4.45

kľukva veľkoplodá je malý postupný krík dorastajúci do výšky až 1 m. Známa je tiež ako kanadská brusnica. Domovinou jej je Severná Amerika. Cenená a pestovaná je predovšetkým pre svoje chutné plody, ktoré sa veľkostne dajú prirovnať k egrešov, avšak farba je načervenavá až červená.

Plody kanadskej brusnice majú kyslú ovocné príchuť, preto sú pre zjemnenie chuti často dosladzované. Na trhu sú brusnice predávané vo forme sirupov, pást, štiav aj v podobe konzervované. Sušené plody si zachovávajú všetky prospešné látky a môžeme ich pridávať do rôznych pokrmov - namiesto hrozienok do vianočiek či dezertov aj ako cennú súčasť do ranného müsli.

Plody kanadskej brusnice sú jemne dosladený cukrom a obsahujú slnečnicový olej a malý obsah bazového koncentrátu pre zvýšenie účinku. Vďaka tomu sú lepšie konzervované a sú vhodné na priamu konzumáciu. Vďaka sladkej chuti je priama konzumácia obľúbená aj u detí, ktoré potom brusnicu rady pri problémoch užívajú.

Brusnica je vhodné mať doma uchovanú v chladničke, pre prípad potreby. Trvanlivosť je viac ako jeden rok a účinnosť sušeného plodu je neporovnateľná s tabletkami s minimálnym obsahom látok.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch týchto plodov na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Zloženie: Kanadská brusnica, cukor, slnečnicový olej, bazový koncentrát, kyselina citrónová.

Tradičné použitia:
Jednu plnú hrsť plodov rozdelíme na 3 denné dávky, ktoré užívame pred jedlom. Hrsť je univerzálny mernou jednotkou. Hrsť dieťaťa je menšie množstvo než hrsť dospelého muža - tým vzniká pomerne presné dávkovanie. Odporúča sa užívať max. 2 mesiace v kuse a 4 mesiace v roku.

Krajina pôvodu: USA / Kanada

Sušené ovocie jednodruhové