Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Arónie - čierny žeriav BIO 250 g

Arónie - čierny žeriav BIO 250 g

Arónie je opadavý ker pôvodom zo Severnej Ameriky. Vďaka vtákom, ktorí plody arónie jedia, sa rastlina rozšírila aj do ďalších častí sveta, kde voľne zdivočené. Dobre sa jej darí najmä v miernom pásme. V Európe sa pestovať začala okolo roku 1700. O ROZŠÍRE ...

4.79 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS685m250


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Arónie - čierny žeriav BIO 500 g

skladom 5+ kusov

8.29
Arónie - čierny žeriav BIO 100 g

skladom 5+ kusov

2.21
Arónie - čierny žeriav BIO 1000 g

skladom 5+ kusov

14.04


 
4.79

arónie je opadavý ker pôvodom zo Severnej Ameriky. Vďaka vtákom, ktorí plody arónie jedia, sa rastlina rozšírila aj do ďalších častí sveta, kde voľne zdivočené.
Dobre sa jej darí najmä v miernom pásme. V Európe sa pestovať začala okolo roku 1700. O rozšírení povedomia o arónie sa tiež zaslúžil v r. 1910 známy Rus Ivan Mičurin zameriavajúce sa na pestovanie ovocných stromov a kríkov. Arónie BIO je pestovaná a veľmi cenená najmä pre svoj plod. Malé čierne plody (malvice), rastúce najviac na konci konárov (preto sa neodporúča zastrihávať), sú používané najmä v anglosaských krajinách na výrobu džemov, džúsov, vína, na odvary, či rozvarené do rôznych pokrmov ako napr. Do koláčov. Pre vysoký obsah fenolových zlúčenín (antokyanov) môžu byť využívané ako prírodné farbivo.

Plody arónie BIO - čiernej jarabiny majú vysoký obsah antokyanov. Antokyány sú látky nachádzajúce sa v šupke arónie, ktoré sa vytvárajú spolu s tmavomodrými až čiernymi pigmenty na ochranu plodu pred slnečným žiarením.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch týchto plodov na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete alebo v herbári.

Zloženie: 100% Aronia melanocarpa BIO

Tradičné použitia: aronia BIO je trpké sladkastej chuti so zaujímavým aftertastem. Odporúča sa ju konzumovať sušenou. Možno ju aj tepelne upraviť, avšak čiastočne tým stráca účinnej látky. Môžeme ju užívať priamo alebo rozmixovať a vyrábať džúsy (či s mliekom kokteily). Pri použití v nápojoch a pridaním malého množstva cukru či medu sa stráca trpkosť a vystupuje úžasná špecifická chuť pripomínajúca čučoriedky.

Sušené ovocie jednodruhové