Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Konopný olej panenský 250 ml

Konopný olej panenský 250 ml

Konopný olej. Vynikajúca kvalita. Ocenený ako najlepší konopný olej na Cannafestu 2010. Konopný olej je vhodný pre udržiavanie normálneho kardiovaskulárneho zdravia, je nápomocný pri normalizácii cholesterolu v krvi. Má vplyv na hladinu krvného cukru, je dop ...

8.42 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov


 
Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 1 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Konopný olej panenský 500 ml

skladom 5+ kusov

12.84


 
8.42

Konopný olej. Vynikajúca kvalita. Ocenený ako najlepší konopný olej na Cannafestu 2010.

Konopný olej je vhodný pre udržiavanie normálneho kardiovaskulárneho zdravia , je nápomocný pri normalizácii cholesterolu v krvi . Má vplyv na hladinu krvného cukru , je odporúčaný pre podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu - imunitného systému . Konopný olej podporuje správnu funkciu pleti , pričom udržuje jej normálny zdravie . Ďalej konopný olej ovplyvňuje zdravie kĺbov a svalov.

Konopný olej možno využiť aj zvonka : Je vhodný pre pokožku, vlasy, je schopný zvyšovať priaznivé účinky iných látok, ako je napríklad olej z avokáda, mandlí alebo jojoby. Konopný olej sa vyznačuje výbornou roztierateľnosťou, je odporúčaný na vyrážky a opary.

Fytoterapia konopným olejom zvonka je vhodná doplnková terapia pre pacientov s atopickým ekzémom, lupienkou alebo akné. Stav postihnutej kože sa pri prvých aplikáciách oleja u niektorých pacientov zhorší. To môže trvať dva až tri dni, ide však väčšinou o signál, že začína proces hojenia. Olej lisovaný z konopných semien má prakticky nulový obsah psychotropných látok, pretože semená konope siateho neobsahujú THC vo viac než stopovom množstve, takže nemôžu pôsobiť ako droga.

Konopný olej neznáša vyššie teploty, najlepšie je ho konzumovať za studena, ale hodí sa aj k dusenie a varenie v pare, ak prítomnosť vody zabraňuje vzniku vysokých teplôt. Olej je treba skladovať v chlade a tme maximálne 3 mesiace pre potravinárske účely, po tejto dobe je ešte ďalšie 3 mesiace vhodný pre vonkajšie použitie.

Využitie v kuchyni: Konopný olej je výborným pomocníkom pri príprave nátierok, marinád i šalátov. Praktické je, že konopný olej je až do -15 ° C tekutý. Hodí sa aj na výrobu margarínu.