Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Stévia sladká semená 20 Ks

Stévia sladká semená 20 Ks

Výhodou pestovania stévie zo semien je jej úplná čistota od plesní. Semená, na rozdiel od rezov, neprenášajú nákazu plesňami. Máte istotu, že úsilie vami vložené do pestovania tejto sladivky sa vám mnohonásobne vráti. Semená stévie, ktoré vám tu ponúkame, p ...

3.76 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS195


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Stévia sladká semená 10 Ks

skladom 5+ kusov

2.62


 
3.76

Výhodou pestovania stévie zo semien je jej úplná čistota od plesní. Semená, na rozdiel od rezov, neprenášajú nákazu plesňami. Máte istotu, že úsilie vami vložené do pestovania tejto sladivky sa vám mnohonásobne vráti.

Semená stévie, ktoré vám tu ponúkame, pochádzajú zo šľachtiteľských staníc v Kanade. Majú vysokú klíčivosť 80%, v ideálnych podmienkach (stála teplota 25 ° C) až 93%. Rastliny, z ktorých osivo pochádza, vlastné ochrannú známku a sú momentálne najvyššie sortou svetovo ponúkaných rastlín stévie sladké. Vďaka unikátnemu spôsobu šľachtenia a následnej selekcie bolo dosiahnuté vynikajúcich chuťových a sladivých vlastností stévie bez typickej horkastej chuti, veľké imunity proti patogénom, ale hlavne zvýšenej odolnosti proti klimatickým vplyvom v našich podmienkach.

Stévia je trvalka, ktorú možno pestovať po celý rok a ktorá môže, ale nemusí, prezimovať v koreňoch.

Výsev robíme do priehľadného uzatvárateľného boxu či prepravky, ktorú možno uzavrieť igelitovým vreckom. Použijeme bežný vzdušný substrát s prídavkom rašeliny a semená vysejeme na jeho povrch -NEZASYPÁVÁME, semená sú světloklíčivá. Udržujeme v teplotách 20-28 ° C.

Semená tropických rastlín vždy potrebujú špeciálne podmienky na klíčenie.
Odporúčame pred výsevom preštudovať ďalšie literatúru.