Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Gotu kola semená 5ks

Gotu kola semená 5ks

Gotu kola je významnou súčasťou indickej ajurvédy. Gotu kola sa podieľa na činnosti centrálnej aj periférnej nervovej sústavy ako tonikum a adaptogén. Patrí do skupiny mozgových nutrientov, významne prispieva k posilneniu pamäti a učenia. Zlepšuje koncentráciu a du ...

Ďalšie informácie >

1.97 €
1.85 €

1.85 €, zľava 6%, ušetríte 0.12 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS283


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí


 
1.85

Gotu kola je významnou súčasťou indickej ajurvédy . Gotu kola sa podieľa na činnosti centrálnej aj periférnej nervovej sústavy ako tonikum a adaptogén . Patrí do skupiny mozgových nutrientov, významne prispieva k posilneniu pamäti a učenia . Zlepšuje koncentráciu a duševné zdravie. Dodáva energiu duchovným schopnostiam. Táto vzácna bylina obsahuje chemické látky nazývané triterpény - asiatikosidy, ktoré zvyšujú tvorbu kolagénu v kostiach a chrupavkách spojivových tkanivách. Pomáhajú udržovať zdravé cievy a môžu sa zúčastniť vyrovnávanie činnosti transmitter , chemických "poslíčkov" v mozgu.

Pestovanie: Pupočník nie je mrazuvzdorný a preto ho u nás pestujeme ako izbovú alebo prenosnú rostlinu.Jako substrát postačí klasický záhradnícky substrát. Prihnojovať môžeme akýmkoľvek kvapalným univerzálnym hnojivom. Zálievku vyžaduje najmä v letnom období bohatú, na zimu ju obmedzíme v závislosti na teplote. Tá by nemala klesnúť pod 10 ° C. Najlepšie je pestovať ho v závesnom kvetináči alebo truhlíka.

Semená tropických rastlín vždy potrebujú špeciálne podmienky na klíčenie. Odporúčame pred výsevom preštudovať ďalšie literatúru.