Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Gotu kola semená 5ks

Gotu kola semená 5ks

Gotu kola je významnou súčasťou indickej ajurvédy. Gotu kola sa podieľa na činnosti centrálnej aj periférnej nervovej sústavy ako tonikum a adaptogén. Patrí do skupiny mozgových nutrientov, významne prispieva k posilneniu pamäti a učenia. Zlepšuje koncentráciu a du ...

1.84 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS283


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí


 
1.84

Gotu kola je významnou súčasťou indickej ajurvédy . Gotu kola sa podieľa na činnosti centrálnej aj periférnej nervovej sústavy ako tonikum a adaptogén . Patrí do skupiny mozgových nutrientov, významne prispieva k posilneniu pamäti a učenia . Zlepšuje koncentráciu a duševné zdravie. Dodáva energiu duchovným schopnostiam. Táto vzácna bylina obsahuje chemické látky nazývané triterpény - asiatikosidy, ktoré zvyšujú tvorbu kolagénu v kostiach a chrupavkách spojivových tkanivách. Pomáhajú udržovať zdravé cievy a môžu sa zúčastniť vyrovnávanie činnosti transmitter , chemických "poslíčkov" v mozgu.

Pestovanie: Pupočník nie je mrazuvzdorný a preto ho u nás pestujeme ako izbovú alebo prenosnú rostlinu.Jako substrát postačí klasický záhradnícky substrát. Prihnojovať môžeme akýmkoľvek kvapalným univerzálnym hnojivom. Zálievku vyžaduje najmä v letnom období bohatú, na zimu ju obmedzíme v závislosti na teplote. Tá by nemala klesnúť pod 10 ° C. Najlepšie je pestovať ho v závesnom kvetináči alebo truhlíka.

Semená tropických rastlín vždy potrebujú špeciálne podmienky na klíčenie. Odporúčame pred výsevom preštudovať ďalšie literatúru.