Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Tzatziki 100 g

Tzatziki 100 g

Tzatziki (Zaziky) je koreniaci prípravok - pôvodná grécka zmes, ktorú používame do jogurtov, majonéz a šalátov. Vyníma sa v hrachovej polievke aj zemiakových plackách. Má príjemnú arómu a chuť po cesnaku a korení, ktoré sú v nej obsiahnuté. Zloženie: Soľ (max. 32 ...

2.85 €
2.57 €

2.57 €, zľava 10%, ušetríte 0.28 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí


 
2.57

Tzatziki (Zaziky) je koreniaci prípravok - pôvodná grécka zmes , ktorú používame do jogurtov, majonéz a šalátov. Vyníma sa v hrachovej polievke aj zemiakových plackách. Má príjemnú arómu a chuť po cesnaku a korení, ktoré sú v nej obsiahnuté.

Zloženie: Soľ (max. 32%), cesnak, kôpor, kapie, korenie biele.

Použitie:
tzatziki sa používa najmä na prípravu rovnomennej omáčky tzatziki. Môžeme vyskúšať aj do zeleninových šalátov či na grilovanú zeleninu. Vďaka hrubšiemu spracovaniu pôsobí zároveň ako dekoratívny prvok.

Grécka tzatziki omáčka

Potrebujeme: < / p>

  • 1 téglik pravého gréckeho jogurtu,
  • 1 lyžicu citrónovej šťavy,
  • 1 šalátovú uhorku,
  • 1 polievkovú lyžicu tzatziki.

    Postup: Olúpanú uhorku nakrájame alebo nastrúhame na jemné rezance a jemne posolíme. Vložíme do sitka, zatěžkáme, aby odišla prebytočná voda. Po 30 min. zložíme záťaž a papierovou utierkou uhorku dosušíme. Pridáme spoločne s ostatnými ingredienciami do pravého gréckeho jogurtu a riadne zamiešame. V chladničke necháme odstáť aspoň dve hodiny, aby sa chute premiešali. Pre získanie tekutejší varianty omáčky preskočíme proces odvodňovanie uhorky. Grécky jogurt môžeme nahradiť plnotučným bielym, ktorý zmiešame s tvarohom či kyslou smotanou. Hotovú omáčku podávame ku grilovanému mäsu či zelenine.

    Skladovanie: Uchovávajte v suchu a starostlivo uzatvárajte.