Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Škorica pravá mletá 500 g

Škorica pravá mletá 500 g

Škoricovník pravý je stredne vysoký strom dorastajúci do výšky až 15 m. Známy je tiež ako škoricovník cejlónsky s lat. názvom Cinnamomum zeylanicum. Domovinou mu je Srí Lanka a priľahlé pobrežia Indie. Predmetom zberu je kôra stromu. Škorica sa vyznačuje vo ...

18.30 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1621m500


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Škorica pravá mletá 100 g

skladom 5+ kusov

4.15
Škorica pravá mletá 250 g

skladom 5+ kusov

9.78
Škorica pravá mletá 1000 g

skladom 5+ kusov

34.20


 
18.30

Škoricovník pravý je stredne vysoký strom dorastajúci do výšky až 15 m. Známy je tiež ako škoricovník cejlónsky s lat. názvom Cinnamomum zeylanicum. Domovinou mu je Srí Lanka a priľahlé pobrežia Indie.

Predmetom zberu je kôra stromu. Škorica sa vyznačuje veľmi príjemnú charakteristickou vôňou a chuťou s podtónom citrónu .

škorice prispieva k dobrému tráveniu a pomáha pri problémoch s plynatosťou . Priaznivo pôsobí na funkciu žalúdka, čriev a chuť k jedlu. Podieľa sa na udržanie správnej hladiny cholesterolu a cukru v krvi.

Prispieva ku správnej funkcii močovej a reprodukčnej sústavy , podporuje kardiovaskulárny a dýchací systém. Má pozitívny vplyv na zdravie pleti a slizníc , patrí medzi antioxidanty .

Použitie: Škorica pravá je veľmi obľúbená pri pečení a varenie. U nás sa často používa najmä v kombinácii s jablkami či hruškami alebo ako neodmysliteľná súčasť vareného vína. Vhodná je na dochutenie kaší, müsli, ale i rôznych dezertov. V Indii predstavuje tradičnú súčasť rôznych koreniacich zmesí. Hodí sa aj do chutney, k mäsitým pokrmom, do marinád a gurmánskych omáčok.

Skladovanie: Skladujte v suchu a tme, starostlivo uzavreté.