Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Škorica cejlonská celá 400 g

Škorica cejlonská celá 400 g

Škoricovník pravý (lat. Cinnamomum verum) je stredne vysoký strom dorastajúci do výšky až 15 m. Známy je tiež ako škoricovník cejlónsky s lat. názvom Cinnamomum zeylanicum. Domovinou mu je Srí Lanka a priľahlé pobrežia Indie. Kôra z pravého cejlonského skoro ...

24.81 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1526m400


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Škorica cejlonská celá 100 g

skladom 5+ kusov

6.84
Škorica cejlonská celá 200 g

skladom 5+ kusov

13.03
Škorica cejlonská celá 50 g

skladom 5+ kusov

3.38
Škorica cejlonská celá 1000 g

skladom 2 kusy

58.01


 
24.81

Škoricovník pravý (lat. Cinnamomum verum) je stredne vysoký strom dorastajúci do výšky až 15 m. Známy je tiež ako škoricovník cejlónsky s lat. názvom Cinnamomum zeylanicum. Domovinou mu je Srí Lanka a priľahlé pobrežia Indie. Kôra z pravého cejlonského škoricovníka poskytuje prvotriednu kvalitu zvitkov . Škorica sa vyznačuje veľmi príjemnou charakteristickou vôňou a chuťou s podtónom citrónu .

Škorica má vplyv na tráviaci pohodlie, žalúdok, chuť do jedla a napomáha tiež pri ťažkostiach s plynatosťou . Je doporučovaná pre podporu respiračného a kardiovaskulárneho zdravia , podporuje cirkuláciu krvi , ovplyvňuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi . Je známe, že škorica pôsobí na reprodukčnej funkcie a močové cesty , prispieva k udržaniu normálneho zdravie kože a slizníc . Škorica pravá má antioxidačné vlastnosti .

Použitie:
Škorica pravá je veľmi obľúbená pri varenie , pečenie aj vo varenom víne, pudingoch, kašiach aj müsli. U nás sa často používa najmä v kombinácii s jablkami či hruškami . Je tradičnou súčasťou rôznych koreniacich zmesí používaných v Indii. Je vhodná do chutney (čatní), k mäsitým pokrmom, do marinád a gurmánskych omáčok.

Skladovanie: Skladujte starostlivo uzavreté.

Pôvod: Originálne škorica pestovaná na ostrove Cejlón.