Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Saturejka vňať 400 g

Saturejka vňať 400 g

Saturejka pochádza z oblastí okolo Čierneho mora, z východného Stredomoria a južnej Európy, kde tvorí súčasť vždyzelených porastov. Poznáme dva druhy saturejek - horskú a záhradné. Oba tieto druhy možno použiť rovnako. Saturejka je čiastočne vytrvalá letnička. Dor ...

5.82 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS233m400


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Saturejka vňať 50 g

skladom 5+ kusov

1.10
Saturejka vňať 100 g

skladom 5+ kusov

1.67
Saturejka vňať 200 g

skladom 5+ kusov

3.16
Saturejka vňať 1000 g

skladom 5+ kusov

13.99


 
5.82

Saturejka pochádza z oblastí okolo Čierneho mora, z východného Stredomoria a južnej Európy, kde tvorí súčasť vždyzelených porastov. Poznáme dva druhy saturejek - horskú a záhradné. Oba tieto druhy možno použiť rovnako. Saturejka je čiastočne vytrvalá letnička. Dorastá do výšky okolo 30 centimetrov a šírky okolo 20 centimetrov. V lete kvitne malými bielymi kvietkami so svetlo fialovým nádychom. Aromaticky sladkastej zelené lístky sú oválne, špicaté. Je obľúbená v Európe a v Amerike a známa pod názvom "fazuľová bylina", pretože ak používa k fazuľovým pokrmom, pomáha zabraňovať následnému nadúvanie.

Saturejka je známou už od 9 . st. Ako korenie ju používali už v starovekej kuchyni a bola pestovaná na záhradkách. Saturejku možno pridávať do všetkých pokrmov, kam sa bežne pridáva korenie. Odporúča sa pridať pri príprave zveriny, ale aj fazule atď.

Saturejka podporuje prirodzenú obranyschopnosť - imunitný systém . Možno ju užívať ako čaj, ale aj ako korenie do pokrmov, ako už bolo spomenuté vyššie. Saturejka harmonizuje a udržuje normálne tráviace funkcie, udržiava tráviaci komfort . Sú známe aj účinky antioxidačné .

Surovina na prípravu bylinkového čaju - individuálne použitie