Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Saturejka vňať 50 g

Saturejka vňať 50 g

Saturejka pochádza z oblastí okolo Čierneho mora, z východného Stredomoria a južnej Európy, kde tvorí súčasť vždyzelených porastov. Poznáme dva druhy saturejek - horskú a záhradné. Oba tieto druhy možno použiť rovnako. Saturejka je čiastočne vytrvalá letnička. Dor ...

Ďalšie informácie >

1.17 €
1.10 €

1.10 €, zľava 6%, ušetríte 0.07 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS233m50


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Saturejka vňať 100 g

skladom 5+ kusov

1.77 €
1.66
Saturejka vňať 200 g

skladom 5+ kusov

3.46 €
3.25
Saturejka vňať 400 g

skladom 5+ kusov

6.31 €
5.93
Saturejka vňať 1000 g

skladom 5+ kusov

15.37 €
14.45


 
1.10

Saturejka pochádza z oblastí okolo Čierneho mora, z východného Stredomoria a južnej Európy, kde tvorí súčasť vždyzelených porastov. Poznáme dva druhy saturejek - horskú a záhradné. Oba tieto druhy možno použiť rovnako. Saturejka je čiastočne vytrvalá letnička. Dorastá do výšky okolo 30 centimetrov a šírky okolo 20 centimetrov. V lete kvitne malými bielymi kvietkami so svetlo fialovým nádychom. Aromaticky sladkastej zelené lístky sú oválne, špicaté. Je obľúbená v Európe a v Amerike a známa pod názvom "fazuľová bylina", pretože ak používa k fazuľovým pokrmom, pomáha zabraňovať následnému nadúvanie.

Saturejka je známou už od 9 . st. Ako korenie ju používali už v starovekej kuchyni a bola pestovaná na záhradkách. Saturejku možno pridávať do všetkých pokrmov, kam sa bežne pridáva korenie. Odporúča sa pridať pri príprave zveriny, ale aj fazule atď.

Saturejka podporuje prirodzenú obranyschopnosť - imunitný systém . Možno ju užívať ako čaj, ale aj ako korenie do pokrmov, ako už bolo spomenuté vyššie. Saturejka harmonizuje a udržuje normálne tráviace funkcie, udržiava tráviaci komfort . Sú známe aj účinky antioxidačné .

Surovina na prípravu bylinkového čaju - individuálne použitie