Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Korenie sečuánske celý 100 g

Korenie sečuánske celý 100 g

Korenie sečuánske je korenie obľúbené najmä v Číne a je zaujímavou alternatívou čierneho korenia. Pochádza zo stromu s názvom zantoxyl korenistý a najviac sa vyskytuje v provincii S'-čchuan, odkiaľ pochádza jeho slovenský názov sečuánske. Stretávame sa aj s názvami fagara ...

Ďalšie informácie >

13.11 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS934m100


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Korenie sečuánske celý 500 g

skladom 2 kusy

61.39
Korenie sečuánske celý 1000 g

skladom 1 kus

118.61
Korenie sečuánske celý 60 g

skladom 5+ kusov

8.55
Korenie sečuánske celý 250 g

skladom 4 kusy

33.41


 
13.11

Korenie sečuánske je korenie obľúbené najmä v Číne a je zaujímavou alternatívou čierneho korenia . Pochádza zo stromu s názvom zantoxyl korenistý a najviac sa vyskytuje v provincii S'-čchuan, odkiaľ pochádza jeho slovenský názov sečuánske. Stretávame sa aj s názvami fagara, čínsky alebo japonský korenie.

Ide o značne aromatické a chuťovo výrazné korenie , ktoré ozvláštnia každý pripravovaný pokrm. Výhodou je výrazná korenistá chuť bez pálčivé ostrosti . Zaujímavosťou je, že v Číne ho v praženej podobe používajú aj ako korenie do zeleného čaju.

Použitie:
Korenie sečuánske používame všade tam, kde konvenčné korenie. Najmä potom u jedál, kde už prevláda pálčivá chuť, ale stále chýba chuť korenia. Ak robíte pokrm na panvici, je vhodné časť korenia opražiť a časť dať do hotového jedla - tým sa rozvíja celá škála chutí. Použiť ho možno vo forme drvené či celé. Vyníma sa predovšetkým na hydine pripravené čínskym spôsobom. Odporúčame ľuďom, ktorí sú na páľavu obyčajného korenia citliví.

Skladovanie: Uchovávajte v suchu a starostlivo uzatvárajte.