Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Korenie biele celý 1000 g

Korenie biele celý 1000 g

Piepor čierny je ovíjavá, vždyzelená liana dorastajúca dĺžky až 4 m. Rastlina pochádza z indického subkontinentu z oblasti Malabarského pobrežia. Piepor čierny bol rozšírený do mnohých tropických krajín, dnes sa medzi najväčšie pestovateľov radí napríklad Vietna ...

Ďalšie informácie >

42.89 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1626m1000


skladom 2 kusy

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Korenie biele celý 50 g

skladom 5+ kusov

2.69
Korenie biele celý 500 g

skladom 4 kusy

22.83
Korenie biele celý 250 g

skladom 5+ kusov

12.10
Korenie zelený celý 100 g

skladom 5+ kusov

5.70
Korenie zelený celý 1000 g

skladom 1 kus

49.61


 
42.89

Piepor čierny je ovíjavá, vždyzelená liana dorastajúca dĺžky až 4 m. Rastlina pochádza z indického subkontinentu z oblasti Malabarského pobrežia. Piepor čierny bol rozšírený do mnohých tropických krajín, dnes sa medzi najväčšie pestovateľov radí napríklad Vietnam, India, Indonézia a Srí Lanka. Listy má striedavé, lysé, vajcovité až elipsovité, dorastajúci do dĺžky až 10 cm a šírky 5 cm. Strapcovité kvetenstvo je tvorené drobnými kvietkami. Plodom je 4mm bobule, obsahujúci jediné semeno - zrno. Zbernú časťou je plod , ktorý je známy podľa spôsobu spracovania ako korenie čierne, biely alebo zelený.

Salvia Paradise® vám prináša korenie biele celý , ktorý sa získava z vyzretých bobúľ máčaním vo vode, aby sa uvoľnila červená šupka. Biele korenie je oproti konvenčnému korení ostrejší a výraznejší na chuti i vôni. Od čierneho a zeleného korenia sa biely odlišuje najmä vysvléknutím zo šupky , čo má za následok stratu sladkastého arómu a zvýraznenie korenisté chuti.

Použitie:
Korenie biely pred použitím odporúčame rozomlieť, zrná sú tvrdá. Svoje miesto má vo svetlých omáčkach - napr. Syrových a smotanových, kde by čierne korenie pokazil vizuálnu stránku pokrmu.

Skladovanie: Uchovávajte v suchu a starostlivo uzatvárajte.