Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Paprika sladká maďarská 250 g

Paprika sladká maďarská 250 g

Paprika sladká maďarská patrí medzi najobľúbenejšie mletej papriky u nás i vo svetovej kuchyni. Má vynikajúce farbivosť a veľmi príjemnú vôňu, charakteristickou po sladkej paprike. Chuť je jemne sladkastá a veľmi delikátna. Označenie ASTA 180 poukazuje na kval ...

5.06 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS932m250


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Paprika sladká maďarská 500 g

skladom 5+ kusov

9.47
Paprika sladká maďarská 100 g

skladom 5+ kusov

2.13
Paprika sladká maďarská 1000 g

skladom 5+ kusov

17.84


 
5.06

Paprika sladká maďarská patrí medzi najobľúbenejšie mletej papriky u nás i vo svetovej kuchyni. Má vynikajúce farbivosť a veľmi príjemnú vôňu , charakteristickou po sladkej paprike. Chuť je jemne sladkastá a veľmi delikátna .

Označenie ASTA 180 poukazuje na kvalitu, ktorá je hodnotená na stupnici ASTA (kolorimetrický index) za pomoci čísel 40, 60, 80, 100, 120, 140, 160 a 180. Hodnotená je schopnosť farbivosť a samozrejme chuť. Paprika označená nižším indexom (napr. 40) je nekvalitné, vyblednutá - pokrm nezadarbia ani mu nedodá chuť.

Salvia Paradise® vám prináša sladkú maďarskú papriku s označením ASTA 180, ktorá je najkvalitnejší paprikou na trhu . Zaujímavé je, že schopnosť farbivosť a odovzdanie chuti je pozorovateľná v celom rozsahu predovšetkým v tukoch. Rozpustením vo vode sa nedosiahne požadovaný efekt.

Použitie:
Paprika maďarská je vhodná k dofarbenie aj ochutenie pokrmov, ako sú omáčky (najmä guláša), údeniny, nátierky i šaláty. Odporúčame vyskúšať na pečienka, pečené zemiaky či zeleninu.

TIP: Na rozpálenom oleji či masti osmažíme cibuľku a pridáme mletú papriku - tým dostávame základ mnohých maďarských pokrmov. Pozor ale na prepálenia papriky, ktorým by získala nepríjemne horkú chuť a znehodnotila celý pripravovaný pokrm. Pri pridávaní mletej papriky odporúčame pokrm odstrániť zo zdroja tepla alebo znížiť zdroj tepla na najmenší možný stupeň. Na zdroj tepla vraciame až po pridaní tekutiny.

Skladovanie: Uchovávajte v suchu a starostlivo uzatvárajte.

Zloženie: 100% paprika maďarská.

Krajina pôvodu: Maďarsko - oblasť Szeged a Kolocsa.