Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Tento produkt nie je aktuálne v našej ponuke. Môžete sa ale pozrieť na naše ďalšie tovar
Muškátový oriešok celý 250 g

Muškátový oriešok celý 250 g

Muškátovník pravý čiže vonný je neopadavý, silne aromatický strom dorastajúci do výšky až 15 m. Domovinou mu je Indonézia, dnes je však už pestovaný aj v mnohých ďalších krajinách s tropickým podnebím. Koruna stromu je kužeľovitá, súmerne rozložená s listami k ...

Ďalšie informácie >

17.75 €

V ponuke opäť od augusta

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Muškátový oriešok celý 50 g

skladom 5+ kusov

4.23 €
3.81


 
17.75

Muškátovník pravý čiže vonný je neopadavý, silne aromatický strom dorastajúci do výšky až 15 m. Domovinou mu je Indonézia, dnes je však už pestovaný aj v mnohých ďalších krajinách s tropickým podnebím. Koruna stromu je kužeľovitá, súmerne rozložená s listami kožovitými a zašpicatenými.
Má bledo žlté kvety, z ktorých dozrievajú bobule guľovitého, až hruškovitého tvaru. V bobuľu je ukryté semeno - tzv. muškátový orech (oriešok) , ktorý je obalený do dužinatého, sýto červeného mieška.

Muškátový oriešok sa využíva v kuchyni ako korenie < / strong>, ale aj pre fytoterapeutickej účely . Jedná sa o veľmi výrazné korenie sa štipľavým aróma a osobitou chuťou.

Muškátový oriešok podporuje trávenie, chuť do jedla a prispieva k udržaniu normálnych funkcií svalov a kĺbov.

Použitie:
Muškátový oriešok je vhodný k zelenine, do polievok, cestovín či omáčok. Odporúčame vyskúšať k mäsu, zemiakom alebo do korenistých múčnikov (napr. Medovníkov) alebo do vianočného pečiva.

Skladovanie: Uchovávajte v suchu a starostlivo uzatvárajte.