Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Medvedí cesnak mletý 150 g

Medvedí cesnak mletý 150 g

Medvedí cesnak je trváca rastlina dorastajúca do výšky až 40 cm. Koreň má cibuľovitá, stonku priamy, listy prevažne prízemný a stopkaté, na povrchu potiahnuté kutikulou, preto sú hladké a svetlé. Kvety medvedieho cesnaku sú biele, drobné a často vytvára máj ...

7.34 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1220m150


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Medvedí cesnak mletý 50 g

skladom 5+ kusov

2.62
Medvedí cesnak mletý 350 g

skladom 5+ kusov

15.29
Medvedí cesnak mletý 750 g

skladom 5+ kusov

26.40
Medvedí cesnak mletý 1000 g

skladom 5+ kusov

31.80


 
7.34

Medvedí cesnak je trváca rastlina dorastajúca do výšky až 40 cm. Koreň má cibuľovitá, stonku priamy, listy prevažne prízemný a stopkaté, na povrchu potiahnuté kutikulou, preto sú hladké a svetlé. Kvety medvedieho cesnaku sú biele, drobné a často vytvára kvetenstvo v tvare okolík. Plodom je tobolka. Domovinou rastliny je Kaukaz a východná Európa, ale postupom času sa jej geofyty rozširoval po celej Európe a Ázii.

Medvedí cesnak prispieva k prirodzenej činnosti kardiovaskulárnej sústavy , napomáha normálnemu metabolizmu cholesterolu v krvi a podporuje obehové funkcie. Má vplyv na odstraňovanie ťažkých kovov z organizmu, ovplyvňuje funkcie čriev . Zaujímavé (a príjemné) je, že pre svoje okolie nie je užívateľ cítiť tak, ako po užívaní cesnaku kuchynského.

Zloženie: 100% Allium ursinum.

Odporúčané dávkovanie a spôsob prípravy:
Medvedí cesnak sa tradične využíva v kuchyni ako korenie, ale možno ho užívať aj v pravidelných účelových dávkach (jednu čajovú lyžičku mletej vňate rozmiešať vo vode a vypiť). Užíva sa 3 × denne.
TIP na prípravu: Do pohára s práškom pridáme iba 2 × viac vody než prášku a rozmiešame na pastu, ktorú rozriedime tekutinou - nevznikajú hrudky.

Surovina pre prípravu bylinného čaju - náleve