Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Kurkuma mletá 250 g

Kurkuma mletá 250 g

Kurkumovník dlhý je trváca rastlina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Predmetom zberu sú zdužinatelé článkovité odnože, ktoré sa podobajú zázvoru. Pôvodom je z južnej Ázie, avšak najväčším producentom je India, kde sa kurkuma po stáročia radí do tradičnej AJ ...

4.37 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1084m250


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Kurkuma mletá 500 g

skladom 5+ kusov

8.17
Kurkuma mletá 100 g

skladom 5+ kusov

1.86


 
4.37

kurkumovník dlhý je trváca rastlina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Predmetom zberu sú zdužinatelé článkovité odnože, ktoré sa podobajú zázvoru. Pôvodom je z južnej Ázie, avšak najväčším producentom je India, kde sa kurkuma po stáročia radí do tradičnej Ajurvédske medicíny.

Je známa predovšetkým ako korenie , avšak jej pôsobenie má ďaleko širší záber s mnohými účinky aj na ľudský organizmus .

Kurkuma pozitívne pôsobí na uchovanie zdravie kĺbov a kostí . Prispieva k dobrému tráveniu . Má vplyv na obsah tuku v pečeni a normálnu činnosť pečene . Podporuje správnu funkciu krvného obehu , kardiovaskulárneho a dýchacieho systému.

dokázané sú aj účinky na činnosť nervovej sústavy a duševnú rovnováhu . Je označovaná ako antioxidant . Priaznivo pôsobí na imunitný systém a zdravý vzhľad pleti .


Použitie:
Kurkuma je vhodná k strukovinám, na vajíčka, hydinové mäso, ryby, ryžu i do polievok . Jedná sa o veľmi chutné a všestranné korenie , ktoré má charakteristické prenikavú arómu a dlhotrvajúci chuť pripomínajúca rascu. Kurkuma je hlavnou zložkou karí korenia, ktorému dodáva jeho tradičnú farbu.

Skladovanie: Skladujte starostlivo uzavreté.