Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Koriander plod mletý 700 g

Koriander plod mletý 700 g

Koriander siaty je jednoročná rastlina dorastajúca do výšky až jeden meter. Domovinou mu je západnej Ázie, dnes divo rastie v Stredomorí a od nepamäti je pestovaný v Indii, Egypte i Českej republike. Stonka je vzpriamená, bohato vetvená s vrúbkovanými listami. Kvitne ...

13.35 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1565m700


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Koriander plod mletý 300 g

skladom 5+ kusov

6.96
Koriander plod mletý 50 g

skladom 5+ kusov

1.48
Koriander plod mletý 150 g

skladom 5+ kusov

3.96
Koriander plod mletý 1000 g

skladom 5 kusov

16.32


 
13.35

Koriander siaty je jednoročná rastlina dorastajúca do výšky až jeden meter. Domovinou mu je západnej Ázie, dnes divo rastie v Stredomorí a od nepamäti je pestovaný v Indii, Egypte i Českej republike. Stonka je vzpriamená, bohato vetvená s vrúbkovanými listami. Kvitne v júni a júli ružovými, až bielymi kvetmi.

Plodom sú kapsuly obsahujúce semená s príjemnou vôňou. Zbernú časťou sú plody a listy koriandra, ktoré sa uplatňujú ako v gastronómii ako korenie, tak v ľudovej medicíne. Jedná sa o jedno z najstarších korení , ktoré bolo zaznamenané už v Starom zákone.

Koriander prispieva k normálnej funkciu tráviaceho systému - mierni plynatosť , ovplyvňuje chuť do jedla . Má vplyv na močové funkcie, nervový systém a kardiovaskulárne zdravie . Koriander normalizuje hladinu cholesterolu, podporuje imunitný systém a pôsobí ako antioxidant . Je odporúčaný pre udržanie prirodzeného zdravie pokožky.

Použitie:
Koriander plod je vhodný najmä na prípravu indickej kuchyne - kuracie mäso, ryža. Ďalej s ním môžeme dochutiť huby, červenú repu a baklažán. Zaujímavé je, že ho možno pridať do sladkých pokrmov, ako sú sušienky alebo ovocné torty. Odporúčame vyskúšať v kombinácii s hruškou a jablkom. Často je súčasťou rôznych koreniacich zmesí, najčastejšie kari.

Skladovanie: Skladujte starostlivo uzavreté.