Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Koriander list 20 g

Koriander list 20 g

Koriander siaty, lat. Coriandrum sativum, je jednoročná rastlina dorastajúca do výšky až jeden meter. Domovinou mu je západnej Ázie, dnes divo rastie v Stredomorí a od nepamäti je pestovaný v Indii, Egypte i Českej republike. Stonka je vzpriamená, bohato vetvená s ...

1.32 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Koriander list 200 g

skladom 5+ kusov

11.72 €
10.55
Koriander list 50 g

skladom 5+ kusov

3.09
Koriander list 100 g

skladom 5+ kusov

5.73
Koriander list 1000 g

skladom 1 kus

44.01


 
1.32

Koriander siaty, lat. Coriandrum sativum, je jednoročná rastlina dorastajúca do výšky až jeden meter. Domovinou mu je západnej Ázie, dnes divo rastie v Stredomorí a od nepamäti je pestovaný v Indii, Egypte i Českej republike. Stonka je vzpriamená, bohato vetvená s vrúbkovanými listami. Kvitne v júni a júli ružovými, až bielymi kvetmi.

Plodom sú kapsuly obsahujúce semená s príjemnou vôňou. Zbernú časťou sú plody a listy koriandra, ktoré sa uplatňujú ako v gastronómii ako korenie , tak v ľudovej medicíne. Ide o jedno z najstarších korení, ktoré bolo zaznamenané už v Starom zákone.

Koriander prispieva k normálnej funkcii tráviaceho systému - mierni plynatosť, ovplyvňuje chuť k jedlu. Má vplyv na močové funkcie , nervový systém a kardiovaskulárne zdravie. Koriander normalizuje hladinu cholesterolu , podporuje imunitný systém a pôsobí ako antioxidant . Je odporúčaný pre udržanie prirodzeného zdravie pokožky.

Použitie:
Koriander list je vhodný najmä na prípravu orientálne a mexickej kuchyne. Odporúčame vyskúšať ako prísadu do indických a mexických jedál, najmä na kuracie mäso, ryžu či k príprave čatní. Ďalej s ním môžeme dochutiť zeleninové šaláty či huby.

Skladovanie: Skladujte starostlivo uzavreté.