Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Kardamóm mletý 250 g

Kardamóm mletý 250 g

Kardamom obyčajný, lat. Elettaria cardamomum, je statná bylina dorastajúca do výšky až štyroch metrov. Patrí do čeľade zázvorníkovitých a pochádza z tropických dažďových pralesov Kardamomových hôr. Dodnes sa pestuje v Indii, ďalej už aj v Guatemale, Tanzánii a na Sr ...

Ďalšie informácie >

15.95 €
15.00 €

15.00 €, zľava 6%, ušetríte 0.95 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1563m250


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Kardamóm mletý 50 g

skladom 5+ kusov

3.71 €
3.48
Kardamóm mletý 500 g

skladom 5+ kusov

30.41 €
28.58


 
15.00

Kardamovník obyčajný, lat. Elettaria cardamomum, je statná bylina dorastajúca do výšky až štyroch metrov. Patrí do čeľade zázvorníkovitých a pochádza z tropických dažďových pralesov Kardamomových hôr. Dodnes sa pestuje v Indii, ďalej už aj v Guatemale, Tanzánii a na Srí Lanke.

Listy sú ploché a dorastajú do dĺžky až 70 cm. Kvety má biele, miestami mierne nažltlé s kraji žltými či ružovými s fialovo-ružovým žilkovaním. Predmetom zberu sú mohutné podzemky a kapsuly , ktoré sa používajú ako korenie .

Salvia Paradise® ponúka mletá semená, ktoré majú výraznú arómu a príjemnú, citrónovú chuť s kvetinovým dozvukom . Kardamom prispieva k normálnemu zdravie močových ciest a obličiek . Má vplyv na tráviaci trakt, nervový systém, respiračné a kardiovaskulárne zdravie . Kardamóm podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu - imunitný systém.

Použitie:
Kardamóm zvýrazňuje chute všetkých jedál, do ktorých je pridaný. Tradične sa po štipke pridáva do čierneho čaju a kávy, ďalej do mäsitých či zeleninových pokrmov. Vo východnej kuchyni ho používajú do sladkého pečiva a cukroviniek, ako sú sušienky, perníky alebo domáce čokolády.

Skladovanie: Skladujte starostlivo uzavreté.