Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Kardamom celý 50 g

Kardamom celý 50 g

Kardamom obyčajný, lat. Elettaria cardamomum, je statná bylina dorastajúca do výšky až štyroch metrov. Patrí do čeľade zázvorníkovitých a pochádza z tropických dažďových pralesov Kardamomových hôr. Dodnes sa pestuje v Indii, ďalej už aj v Guatemale, Tanzánii a na Sr ...

Ďalšie informácie >

6.62 €
6.23 €

6.23 €, zľava 6%, ušetríte 0.39 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1562m50


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Kardamom celý 150 g

skladom 5+ kusov

19.25 €
18.09
Kardamom celý 300 g

skladom 5+ kusov

37.16 €
34.93
Kardamom celý 600 g

skladom 5 kusov

71.77 €
67.47
Kardamom celý 1000 g

skladom 3 kusy

115.35 €
108.43


 
6.23

Kardamovník obyčajný, lat. Elettaria cardamomum, je statná bylina dorastajúca do výšky až štyroch metrov. Patrí do čeľade zázvorníkovitých a pochádza z tropických dažďových pralesov Kardamomových hôr. Dodnes sa pestuje v Indii, ďalej už aj v Guatemale, Tanzánii a na Srí Lanke.

Listy sú ploché a dorastajú do dĺžky až 70 cm. Kvety má biele, miestami mierne nažltlé s kraji žltými či ružovými, s fialovo-ružovým žilkovaním. Predmetom zberu sú mohutné podzemky a kapsuly, ktoré sa používajú ako korenie.

Salvia Paradise® ponúka celé kapsuly kardamónu. Majú výraznú arómu a príjemnú , citrónovú chuť s kvetinovým dozvukom. Kardamom prispieva k normálnemu zdravie močových ciest a obličiek . Má vplyv na tráviaci trakt, nervový systém, respiračné a kardiovaskulárne zdravie. Kardamóm podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu - imunitný systém.

Použitie:
Kardamóm všeobecne zvýrazňuje chute všetkých jedál, do ktorých je pridaný. Tradične sa pridáva do čierneho čaju a kávy, ďalej do mäsitých či zeleninových pokrmov. Vo východnej kuchyni ho pridávajú do sladkého pečiva a cukroviniek, ako sú sušienky, perníky alebo domáce čokolády. Zelenú kapsulu možno otvoriť, a dostať tak tmavá, silno aromatická semená, ktoré možno ľahko rozdrviť napr. V mažiari.

Skladovanie: Skladujte starostlivo uzavreté.