Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Klinček celý 50 g

Klinček celý 50 g

Klinčekovec lúčna je vždyzelený tropický strom dorastajúci do výšky až 25 m. Domovinou mu sú ostrovy Indonézie, dnes sa však pestuje aj v iných tropických častiach sveta, napr. Na ostrovoch v Indickom oceáne. Protistojné, stopkaté listy dorastajú do dĺžky a ...

2.82 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1627m50


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Klinček celý 150 g

skladom 5+ kusov

7.91
Klinček celý 300 g

skladom 2 kusy

14.80


 
2.82

Klinčekovec lúčna je vždyzelený tropický strom dorastajúci do výšky až 25 m. Domovinou mu sú ostrovy Indonézie, dnes sa však pestuje aj v iných tropických častiach sveta, napr. Na ostrovoch v Indickom oceáne. Protistojné, stopkaté listy dorastajú do dĺžky až 13 cm a šírky 6 cm. Predmetom zberu sú plne vyvinuté kvetné puky, ktorá sa suší na slnku a ďalej sa využívajú najmä ako korenie, ale aj vo fytoterapii . Zaujímavé je, že strom dosahuje svoje plné plodnosti až po 20 rokoch života, potom je schopný rodiť ďalších až 50 rokov.

Klinček je silne aromatické korenie s veľmi výraznou korenistou , až pálčivou chuťou . Prispieva k udržaniu normálneho trávenie a chuti do jedla . Je odporúčaný pre podporu prirodzeného zdravia kardiovaskulárneho a dýchacieho systému . Podporuje libido a pôsobí ako antioxidant .

Použitie:
Klinček možno pridávať do slaných i sladkých pokrmov, kompótov či nápojov (varené víno). Pre uvoľnenie maximálneho arómu odporúčame klinček najprv rozdrviť.