Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Horčica čierna celá 100 g

Horčica čierna celá 100 g

Kaleráb čierna je jednoročná samoopelivá rastlina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Domovinou jej je Stredomoria, dnes je považovaná za kozmopolitne rozšírenú. Stonka je vzpriamená, na konci bohato vetvená. Kvitne drobnými žltými kvietkami od júna do augusta. Plodom je ...

1.56 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1571m100


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Horčica čierna celá 500 g

skladom 1 kus

6.01
Horčica čierna celá 250 g

skladom 4 kusy

3.42
Horčica biela celá 1500 g

skladom 3 kusy

9.85


 
1.56

kaleráb čierna je jednoročná samoopelivá rastlina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Domovinou jej je Stredomoria, dnes je považovaná za kozmopolitne rozšírenú. Stonka je vzpriamená, na konci bohato vetvená. Kvitne drobnými žltými kvietkami od júna do augusta. Plodom je sploštená, až 2 cm dlhá šešule, ktorá obsahuje 4-8 ks 1mm semienok.

Predmetom zberu sú semená , ktorá dozrievajú od júla do septembra a sú využívaná v gastronómii. Na rozdiel od horčice bielej, ktorá pochádza z rastliny horčice siatej (lat. Sinapis alba), je horčica čierna chuťovo výraznejšie . Zaznamenať možno väčšie štipľavosť, ostrosť a príjemnou páľavu, ktorá dokresľuje najmä laky. Rozdrvené semeno zmiešané s vodou možno využiť k obkladom na postihnuté miesta pokožky.

Zloženie: 100% Brassica nigra. Alergén: Horčica a výrobky z nej.

Použitie:
Horčica čierna celá sa využíva najmä na prípravu pokrmov východnej kuchyne. Výborne sa hodí k nakladanie zeleniny, húb alebo k príprave niektorých omáčok či k marinovanie rýb. Odporúčame vyskúšať osmažiť horčicu na oleji a akonáhle začnú semienka pukať, pridať zeleninu.

Skladovanie: Skladujte starostlivo uzavreté.