Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Horčica biela celá 600 g

Horčica biela celá 600 g

Horčica biela je jednoročná rastlina dorastajúca do výšky až jeden meter. Patrí do čeľade Brassicaceae - kapustovité. Domovinou jej je južná Európa - Stredomorie a západnej Ázie. V dnešnej dobe sa pestuje takmer po celom svete a je považovaná za významnú medo ...

Ďalšie informácie >

5.55 €
5.22 €

5.22 €, zľava 6%, ušetríte 0.33 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1620m600


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Horčica biela celá 300 g

skladom 5+ kusov

3.3 €
3.10
Horčica biela celá 150 g

skladom 5+ kusov

1.77 €
1.67
Horčica biela celá 1500 g

skladom 3 kusy

10.27 €
9.65


 
5.22

Horčica siata je jednoročná rastlina dorastajúca do výšky až jeden meter. Patrí do čeľade Brassicaceae - kapustovité. Domovinou jej je južná Európa - Stredomorie a západnej Ázie. V dnešnej dobe sa pestuje takmer po celom svete a je považovaná za významnú medonosnú rastlinu. Plodom je šešule obsahujúca žltá semená, ktoré sú predmetom zberu. Dozrievajú spravidla v druhej polovici augusta až na začiatku septembra.

Horčica biela je využívaná nielen v gastronómii , ale aj v kozmetickom priemysle. Na rozdiel od horčice čiernej, ktorá pochádza z rastliny kaleráb čierna (lat. Brassica nigra), je horčica biela pikantnejšiu, zato jemnejší a menej pálčivá . Zaujímavé je, že semená horčice nie sú vôbec aromatická a ich pikantnosť sa rozvíja po nadrvení.

Zloženie: 100% Sinapis alba. Alergén: Horčica a výrobky z nej.

Použitie:
Horčica biela celá sa využíva najmä na nakladanie uhoriek, zeleniny a húb. Odporúčame vyskúšať do pikantných marinád alebo do domácich údenín.

Skladovanie: Skladujte starostlivo uzavreté.