Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Citrónová kôra strúhaná 250 g

Citrónová kôra strúhaná 250 g

Citroník Limonova čiže pravý je vždyzelený listnatý strom dorastajúci do výšky až deviatich metrov. Patrí do čeľade Rutaceae - routovité a domovinou mu je Čína alebo India. Dnes je pestovaný aj v Španielsku, Taliansku, Austrálii, Rusku, ale aj v Amerike (na Flor ...

Ďalšie informácie >

7.47 €
6.72 €

6.72 €, zľava 10%, ušetríte 0.75 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1618m250


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Citrónová kôra strúhaná 500 g

skladom 5 kusov

14.06 €
12.65
Citrónová kôra strúhaná 100 g

skladom 5+ kusov

3.14 €
2.83


 
6.72

Citroník Limonova čiže pravý je vždyzelený listnatý strom dorastajúci do výšky až deviatich metrov. Patrí do čeľade Rutaceae - routovité a domovinou mu je Čína alebo India.
Dnes je pestovaný aj v Španielsku, Taliansku, Austrálii, Rusku, ale aj v Amerike (na Floride) alebo v Afrike. U nás ho možno pestovať ako izbovú alebo skleníkovú rastlinu krovitého vzrastu s výškou okolo 80 cm. Citroník Limonova má striedavé, podlhovasté, vajcovité listy s hladkým okrajom a jasne zelenú, voskovou farbou. Kvety má biele, miestami ružovkasté a silne aromatické.
Plodom je oválny citrus - citrón . Zaujímavé je, že citrón vydrží na rastline čerstvý niekoľko mesiacov a môže prechádzať od žltej, zrelé farby späť do zelenej, nezrelé. Citrón sa radí k najobľúbenejším citrusom a jeho kôra patrí medzi najznámejšie korenia u nás aj v zahraničí . Obsahom tohto vrecka je kôra zo zrelých citrónov, ktoré neboli chemicky ošetrené .

Zloženie: 100% Citrus limon

Použitie:
Citrónovú kôru strúhanou pridávame do sladkého pečiva, ako sú vianočky, bochníky, buchty, torty a múčniky. Výborne sa hodí aj na mäso, do marinád či nátierok.

Skladovanie: Skladujte starostlivo uzavreté.