Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Chilli kajenské korenie mleté ​​1000 g

Chilli kajenské korenie mleté ​​1000 g

Chilli kajenské korenie (lat. Capsicum annuum) je stredne veľká paprička dorastajúca dĺžky 10 cm. Pochádza z dnešnej Francúzskej Guyany, kde pôvodne rástli v údolí rieky Cayene. Nejedná sa o iný druh korenia, ale skutočne o chilli papričku, ktorá zlým preklad ...

26.56 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1522m1000


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Chilli kajenské korenie mleté ​​100 g

skladom 5+ kusov

3.00
Chilli kajenské korenie mleté ​​500 g

skladom 5+ kusov

13.87
Chilli kajenské korenie mleté ​​250 g

skladom 5+ kusov

7.22


 
26.56

Chilli kajenské korenie (lat. Capsicum annuum) je stredne veľká paprička dorastajúca dĺžky 10 cm. Pochádza z dnešnej Francúzskej Guyany, kde pôvodne rástli v údolí rieky Cayene. Nejedná sa o iný druh korenia, ale skutočne o chilli papričku, ktorá zlým prekladom z angličtiny (Cayenne pepper) dostala názov kajenské korenie.

Kajenské korenie patrí medzi mierne pálivé chilli , ktoré urobí zaujímavým každý pripravovaný pokrm. Vôňa kajenského korenia je silne papriková, štipľavá a plná . Chuť je príjemne pálivá, pomaly sa rozprestierajúce . Za paprikovou chuťou sa ukrýva náznak horkosti .

Chilli prispieva k udržaniu normálneho zdravie žalúdka , podporuje rast vlasov a pôsobí ako antioxidant . Má vplyv na metabolizmus tukov a sacharidov , zníženie príjmu kalórií, je vhodné pri kontrole hmotnosti . Podporuje termogenézu - zvyšovanie produkcie tepla.

Použitie:
Kajenské korenie je stredne pálivé chilli, ktoré sa najčastejšie pridáva do omáčok (napr. gulášu), do horúcich polievok, ale aj nápojov. Veľmi obľúbený je pri nakladaní utopencov, hermelínov a iných syrov, tiež pri príprave mäsitých pokrmov.

Pálivosť: 45 000 SHU

Zloženie: 100% Chilli kajenské korenie.

< strong> Skladovanie: Skladujte starostlivo uzavreté.