Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Chilli Birds Eye 500 g

Chilli Birds Eye 500 g

Chilli Bird 's Eye čiže vtáčie oči (lat. Capsicum annuum) sú malé chilli papričky dorastajúca len zriedka dĺžky viac ako 3 cm a ich priemer nepresahuje 1 cm. Bežne sa vyskytujú v juhovýchodnej Ázii a Etiópii. Veľkostne sa často porovnávajú s chilli PEQ ...

Ďalšie informácie >

23.83 €
22.40 €

22.40 €, zľava 6%, ušetríte 1.43 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS926m500


skladom 3 kusy

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 1 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Chilli Birds Eye 50 g

skladom 5+ kusov

3.08 €
2.90
Chilli Birds Eye 100 g

skladom 5+ kusov

5.83 €
5.48
Chilli Birds Eye 200 g

skladom 5+ kusov

10.75 €
10.10
Chilli Birds Eye 1000 g

skladom 1 kus

41.61 €
39.12


 
22.40

Chilli Bird 's Eye čiže vtáčie oči (lat. Capsicum annuum) sú malé chilli papričky dorastajúca len zriedka dĺžky viac ako 3 cm a ich priemer nepresahuje 1 cm. Bežne sa vyskytujú v juhovýchodnej Ázii a Etiópii. Veľkostne sa často porovnávajú s chilli Pequin, ich horúčosť je však o niečo vyššia. Platí, že papričky pri dozrievaní mení farbu od jasne zelenej do červenej, ktorú po usušení doplnia o jemne hnedú.

Chilli Bird 's Eye patrí k ostrým chilli , pričom jeden čas patrilo k nejpálivějším papričkám na svete. Papričky Bird 's Eye majú výraznú, ostro pikantná chuť s čistú pálivosti. pokrmu dodajú len pálivosť, neprenáša žiadne iné chute či arómu.

Chilli prispieva k udržaniu normálneho zdravie žalúdka , podporuje rast vlasov a pôsobí ako antioxidant . Má vplyv na metabolizmus tukov a sacharidov , zníženie príjmu kalórií, je vhodné pri kontrole hmotnosti . Podporuje termogenézu - zvyšovanie produkcie tepla.

Použitie:
Chilli Bird 's Eye je súčasťou predovšetkým filipínskej, indonézske , thajskej a laoskej kuchyne. Býva využívané hlavne do šalátov, možno ho pridať aj do nakladaného hermelínu a samozrejme do gulášov či iných omáčok, kde je požadovaná pikantnosť. Pozor ale na použité množstvo, chilli Bird 's Eye ľahko prebije chuť pokrmu.

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Pri vdýchnutí či zasiahnutí očí dochádza k výraznému podráždeniu sliznice. Starostlivo uzatvárajte.

Pálivosť: 225 000 SHU

Zloženie: 100% chilli Bird 's Eye - celé papričky.