Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Chilli Birds Eye 100 g

Chilli Birds Eye 100 g

Chilli Bird 's Eye čiže vtáčie oči (lat. Capsicum annuum) sú malé chilli papričky dorastajúca len zriedka dĺžky viac ako 3 cm a ich priemer nepresahuje 1 cm. Bežne sa vyskytujú v juhovýchodnej Ázii a Etiópii. Veľkostne sa často porovnávajú s chilli PEQ ...

5.27 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Chilli Birds Eye 50 g

skladom 5+ kusov

2.77
Chilli Birds Eye 200 g

skladom 5+ kusov

9.52
Chilli Birds Eye 500 g

skladom 3 kusy

21.12


 
5.27

Chilli Bird 's Eye čiže vtáčie oči (lat. Capsicum annuum) sú malé chilli papričky dorastajúca len zriedka dĺžky viac ako 3 cm a ich priemer nepresahuje 1 cm. Bežne sa vyskytujú v juhovýchodnej Ázii a Etiópii. Veľkostne sa často porovnávajú s chilli Pequin, ich horúčosť je však o niečo vyššia. Platí, že papričky pri dozrievaní mení farbu od jasne zelenej do červenej, ktorú po usušení doplnia o jemne hnedú.

Chilli Bird 's Eye patrí k ostrým chilli , pričom jeden čas patrilo k nejpálivějším papričkám na svete. Papričky Bird 's Eye majú výraznú, ostro pikantná chuť s čistú pálivosti. pokrmu dodajú len pálivosť, neprenáša žiadne iné chute či arómu.

Chilli prispieva k udržaniu normálneho zdravie žalúdka , podporuje rast vlasov a pôsobí ako antioxidant . Má vplyv na metabolizmus tukov a sacharidov , zníženie príjmu kalórií, je vhodné pri kontrole hmotnosti . Podporuje termogenézu - zvyšovanie produkcie tepla.

Použitie:
Chilli Bird 's Eye je súčasťou predovšetkým filipínskej, indonézske , thajskej a laoskej kuchyne. Býva využívané hlavne do šalátov, možno ho pridať aj do nakladaného hermelínu a samozrejme do gulášov či iných omáčok, kde je požadovaná pikantnosť. Pozor ale na použité množstvo, chilli Bird 's Eye ľahko prebije chuť pokrmu.

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Pri vdýchnutí či zasiahnutí očí dochádza k výraznému podráždeniu sliznice. Starostlivo uzatvárajte.

Pálivosť: 225 000 SHU

Zloženie: 100% chilli Bird 's Eye - celé papričky.