Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Aníz plod 400 g

Aníz plod 400 g

Aníz vonný, lat. Pimpinella anisum, je jednoročná bylina dorastajúca do výšky až 60 cm. Celá rastlina má zaujímavú, silnú aromatickú vôňu. Kvetenstvo je biele, priemerne 3 mm veľké, rozvrstvené do tvaru okolík. Plodom anízu je tvrdky, nazývaná tiež ako aníz ...

8.68 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 3 kusy

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Aníz plod 50 g

skladom 5+ kusov

1.43


 
8.68

Aníz vonný, lat. Pimpinella anisum, je jednoročná bylina dorastajúca do výšky až 60 cm. Celá rastlina má zaujímavú, silnú aromatickú vôňu. Kvetenstvo je biele, priemerne 3 mm veľké, rozvrstvené do tvaru okolík. Plodom anízu je tvrdky, nazývaná tiež ako anízové ​​korenie. Ako korenie bol aníz využívaný už v staroveku v oblasti Stredozemného mora. Táto oblasť sa tiež považuje za jeho domovinu. Chuťou pripomína sladké drievko, preto sa využíva v studenej kuchyni, ale aj pri výrobe pečiva, omáčok a ďalších tepelne upravených pokrmov.

Vo fytoterapii sa aníz využíva pre podporu apetítu a je vhodným pomocníkom pri zažívaní . Aníz vonný prispieva k udržaniu normálnych funkcií respiračného systému , ovplyvňuje tvorbu materského mlieka, je vhodný v období dojčenia .

< strong> Tradičné použitia:
Jednu čajovú lyžičku sušeného plodu prelejeme 200 ml vriacej vody a necháme lúhovať. Takto pripravený nálev užívame až 3 × denne. Ako korenie sa užíva podľa potreby a chuti.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu