Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Adžika 250 g

Adžika 250 g

Adžika je koreniace prípravok gruzínskej a arménskej kuchyne. Jedná sa o slabo pikantné korenie s veľmi nezvyklou a očarujúce chuťou, ktorá skrýva koriander, cesnak, saturejku aj chilli. Vôňa je prekvapivo jemná a decentná, farba červenkastá po sladkej paprike ....

5.28 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1523m250


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Adžika 500 g

skladom 5+ kusov

10.07


 
5.28

Adžika je koreniaci prípravok gruzínskej a arménskej kuchyne. Jedná sa o slabo pikantné korenie s veľmi nezvyklou a očarujúce chuťou , ktorá skrýva koriander, cesnak, saturejku aj chilli. Vôňa je prekvapivo jemná a decentná, farba červenkastá po sladkej paprike.

Zloženie: Paprika, koriander, cesnak, pískavica, soľ (max. 15%), saturejka, bazalka, chilli , bobkový list.

Použitie:
Adžika je výborná na dochutenie jahňacieho mäsa, hydiny , pri príprave pečených zemiakov aj zeleniny . Najlepšie vynikne, ak korenie zmiešame s olejom a necháme odležať aspoň jeden deň. Vďaka tomu chuť Adžika prejde do oleja, a následne ľahšie do potraviny. Odporúčame kombináciu Adžika a baklažánu alebo patizón.

Baklažány s vlašskými orechmi a Adžika - p otřebujeme:

 • 1 kg baklažánu,
 • 300 g vlašských orechov,
 • 7 lyžíc oleja,
 • 1-2 vrchovaté lyžičky Adžika,
 • 1 lyžičku chilli (alebo podľa chuti),
 • 1 červenú cibuľu,
 • soľ,
 • čerstvý koriander.

  Postup: na oleji osmažíme baklažány, ktoré sme si očistili a nakrájali na plátky. Prvý stranu smažíme pri nízkej teplote a prikryjeme pokrievkou, druhú stranu osmažíme sprudka a ponecháme neprikryté. Do rozomletých vlašských orechov pridáme Adžika, chilli a soľ podľa chuti. Riadne premiešame - vznikne tuhá pasta, ktorú nanášame v rovnomernej vrstve na usmažené plátky baklažánu. Ozdobíme koriandrom a cibuľkou. Podávame ako predjedlo na liste čerstvého šalátu.

  Skladovanie: Uchovávajte v suchu a starostlivo uzatvárajte.