Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Šiitake klobúčiky 200 g

Šiitake klobúčiky 200 g

Šiitake sa odporúča kombinovať s LESKLOKORKA lesklé. Huby ako Judášovo ucho, hliva ustricová a šiitake sú veľmi vhodným doplnkom stravy nielen pre ich vynikajúcu chuť. Práve vďaka vynikajúcej chuti možno nenásilne tieto huby pridávať a obohacovať s ...

13.22 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS582m200


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Šiitake klobúčiky 100 g

skladom 5+ kusov

7.07
Šiitake klobúčiky 50 g

skladom 5+ kusov

3.76
Šiitake klobúčiky 1000 g

skladom 4 kusy

56.95


 
13.22

Šiitake sa odporúča kombinovať s LESKLOKORKA lesklé.

Huby ako Judášovo ucho, hliva ustricová a šiitake sú veľmi vhodným doplnkom stravy nielen pre ich vynikajúcu chuť . Práve vďaka vynikajúcej chuti možno nenásilne tieto huby pridávať a obohacovať s nimi bežné pokrmy, a maximálne tak využiť ich pozitívnych vlastností.

Húževnatec jedlý čiže šiitake je jedlá vyššia huba spadajúce do rodu Basidiomycetes (stopkovýtrusné), ktorý má široké rozmedzí farieb - od jantárové po hnedú. Plodnice šiitake má 5-12 cm široký vypuklý klobúk so skrúteným okrajom, je svetlohnedej farby s možným tmavočerveným nádychom. Pokožka klobúka je na povrchu šupinatá, niekedy popraskaná v nepravidelných mapách.

Keď sa klobúk varí, uvoľňuje veľmi príjemnú vôňu cesnaku a silíc, chuť je bohatá, mierne zemitá. Noha huby je dlhá 2-5 cm, široká 5-20 mm a na povrchu je porastená jemnými šupinkami. Dužina je biela, pevná na dotyk a manipuláciu, uvoľňuje príjemnú vôňu.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto huby na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Klobúčiky šiitake využívame v kuchyni rovnako ako iné sušené huby. Ich užitím zvyšujeme kvalitu pripravovaných pokrmov - obohacujeme bežné pokrmy.

Surovina pre individuálne použitie