Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Šiitake klobúčiky 100 g

Šiitake klobúčiky 100 g

Šiitake sa odporúča kombinovať s LESKLOKORKA lesklé. Huby ako Judášovo ucho, hliva ustricová a šiitake sú veľmi vhodným doplnkom stravy nielen pre ich vynikajúcu chuť. Práve vďaka vynikajúcej chuti možno nenásilne tieto huby pridávať a obohacovať s ...

Ďalšie informácie >

7.89 €
7.10 €

7.10 €, zľava 10%, ušetríte 0.79 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS582m100


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Šiitake klobúčiky 200 g

skladom 5+ kusov

14.78 €
13.30
Šiitake klobúčiky 50 g

skladom 5+ kusov

4.23 €
3.81


 
7.10

Šiitake sa odporúča kombinovať s LESKLOKORKA lesklé.

Huby ako Judášovo ucho, hliva ustricová a šiitake sú veľmi vhodným doplnkom stravy nielen pre ich vynikajúcu chuť . Práve vďaka vynikajúcej chuti možno nenásilne tieto huby pridávať a obohacovať s nimi bežné pokrmy, a maximálne tak využiť ich pozitívnych vlastností.

Húževnatec jedlý čiže šiitake je jedlá vyššia huba spadajúce do rodu Basidiomycetes (stopkovýtrusné), ktorý má široké rozmedzí farieb - od jantárové po hnedú. Plodnice šiitake má 5-12 cm široký vypuklý klobúk so skrúteným okrajom, je svetlohnedej farby s možným tmavočerveným nádychom. Pokožka klobúka je na povrchu šupinatá, niekedy popraskaná v nepravidelných mapách.

Keď sa klobúk varí, uvoľňuje veľmi príjemnú vôňu cesnaku a silíc, chuť je bohatá, mierne zemitá. Noha huby je dlhá 2-5 cm, široká 5-20 mm a na povrchu je porastená jemnými šupinkami. Dužina je biela, pevná na dotyk a manipuláciu, uvoľňuje príjemnú vôňu.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto huby na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Klobúčiky šiitake využívame v kuchyni rovnako ako iné sušené huby. Ich užitím zvyšujeme kvalitu pripravovaných pokrmov - obohacujeme bežné pokrmy.

Surovina pre individuálne použitie