Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Rôsolovky řasotvará 100g

Rôsolovky řasotvará 100g

Rôsolovky řasotvará čiže lat. Tremella fuciformis je huba malého vzrastu. Vzhľadom pripomína skôr želatínovú kvetinu ako špongiu. Často je pomenovávaná tiež ako "snehovej ucho" či "medúza". Veľmi obľúbená je v tradičnej čínskej medicíne, ale aj v kuchyn ...

Ďalšie informácie >

12.02 €
11.30 €

11.30 €, zľava 6%, ušetríte 0.72 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1463


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí


 
11.30

Rôsolovky řasotvará čiže lat. Tremella fuciformis je huba malého vzrastu. Vzhľadom pripomína skôr želatínovú kvetinu ako špongiu. Často je pomenovávaná tiež ako "snehovej ucho" či "medúza".

Veľmi obľúbená je v tradičnej čínskej medicíne, ale aj v kuchyni , kde je považovaná za delikatesu < / strong>. V poslednej dobe sa rozrastá obľuba Rôsolovky v kozmetike, kde je využívaná predovšetkým pre zlepšenie stavu pleti vďaka vysokému obsahu kyseliny hyalurónovej . Pri vonkajšom použití pleť hydratuje, rozjasňuje a revitalizuje.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto huby na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Tradičné použitia:
Tri gramy Rôsolovky řasotvaré vložíme do 200 ml studenej vody a privedieme k varu. Na miernom ohni povaríme cca 10 min. a takto pripravený odvar užívame až 3 × denne.

Pred použitím Rôsolovky v kuchyni je potrebné ju umyť a následne vložiť do studenej vody, kde ju necháme máčať cca 15 min. Tým získa svoju pôvodnú bielu farbu, tvar a konzistenciu. Následne môžeme používať do omáčok, polievok, povarenú do šalátov či dezertov aj do sladkých pokrmov. Je bez chuti, má gélovú štruktúru a je veľmi výživná. Vhodná je tiež na vyprážanie.

Surovina pre individuálne použitie