Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Plamienky zimnej 100g

Plamienky zimnej 100g

Plamienky zimnej čiže lat. Flammulina velutipes je veľmi známa zimná huba rastúca najmä na kmeňoch tlejúcich stromov (výnimočne živých). Spravidla rastie v trsoch a jej klobúky dorastajú do šírky 2-7 cm. Známa je tiež vďaka netradičnému obdobie r ...

7.89 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov


 
Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí


 
7.89

plamienky zimnej čiže lat. Flammulina velutipes je veľmi známa zimná huba rastúca najmä na kmeňoch tlejúcich stromov (výnimočne živých). Spravidla rastie v trsoch a jej klobúky dorastajú do šírky 2-7 cm. Známa je tiež vďaka netradičnému období rastu - rastie od októbra do marca, je mrazuvzdorná až do -10 ° C.

Klobúk má medovej farby, je lepkavý, noha zamatová, u starších plodníc skôr hnedá. Plamienka je veľmi chutná huba s výrazným hubovým arómou, ktorá je využiteľná nielen v kuchyni.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto huby na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
plamienky zimnej užívame formou odvaru, ktorý pripravíme zmiešaním 3 g sušené huby a 250 ml vody. Privedieme k varu a na miernom ohni povaríme 10 min. Necháme odstáť a takto pripravený odvar užívame 2 × denne.


Možno ju použiť aj tam, kde používame iné jedlé huby, napr. Do šalátov, omáčok, polievok, fašírok, omeliet, gulášov aj aspikov .

Surovina pre individuálne použitie