Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Plamienky zimnej 100g

Plamienky zimnej 100g

Plamienky zimnej čiže lat. Flammulina velutipes je veľmi známa zimná huba rastúca najmä na kmeňoch tlejúcich stromov (výnimočne živých). Spravidla rastie v trsoch a jej klobúky dorastajú do šírky 2-7 cm. Známa je tiež vďaka netradičnému obdobie r ...

Ďalšie informácie >

7.61 €
7.15 €

7.15 €, zľava 6%, ušetríte 0.46 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1416


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí


 
7.15

plamienky zimnej čiže lat. Flammulina velutipes je veľmi známa zimná huba rastúca najmä na kmeňoch tlejúcich stromov (výnimočne živých). Spravidla rastie v trsoch a jej klobúky dorastajú do šírky 2-7 cm. Známa je tiež vďaka netradičnému období rastu - rastie od októbra do marca, je mrazuvzdorná až do -10 ° C.

Klobúk má medovej farby, je lepkavý, noha zamatová, u starších plodníc skôr hnedá. Plamienka je veľmi chutná huba s výrazným hubovým arómou, ktorá je využiteľná nielen v kuchyni.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto huby na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
plamienky zimnej užívame formou odvaru, ktorý pripravíme zmiešaním 3 g sušené huby a 250 ml vody. Privedieme k varu a na miernom ohni povaríme 10 min. Necháme odstáť a takto pripravený odvar užívame 2 × denne.


Možno ju použiť aj tam, kde používame iné jedlé huby, napr. Do šalátov, omáčok, polievok, fašírok, omeliet, gulášov aj aspikov .

Surovina pre individuálne použitie