Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Judášovo ucho 50 g

Judášovo ucho 50 g

Judášovo ucho (lat. Hirneola auricula Júda) je hojne rastúca huba rôsolovitého, jemného, ​​až lepkavého povrchu. Dlho bola považovaná za nejedlá špongiu a nebola spracovávaná ako pokrm. Až v dvadsiatom storočí si začala vybojovávať svoje miesto. Judášovo u ...

2.20 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Judášovo ucho 100 g

skladom 5+ kusov

4.10
Judášovo ucho 200 g

skladom 5+ kusov

7.92


 
2.20

Judášovo ucho (lat. Hirneola auricula Júda) je hojne rastúca huba rôsolovitého, jemného, ​​až lepkavého povrchu. Dlho bola považovaná za nejedlá špongiu a nebola spracovávaná ako pokrm. Až v dvadsiatom storočí si začala vybojovávať svoje miesto. Judášovo ucho rastie po celom svete. Rastie na staršom dreve, najčastejšie na kmeňoch bazy. Názov pramení z mienky, že práve na bazy sa obesil zradca Judáš Iškariotský. Od bazy pramení aj jeho ďalšie názov Bolcovitka béžová. Kým na západe nie je Judášovo ucho príliš skonzumuje, v Číne je veľmi cenené, a to nielen v gastronómii.

Huby ako Judášovo ucho, Hliva ustricová a Shiitake sú veľmi vhodným doplnkom stravy pre svoju vynikajúcu chuť < / strong>. Práve vďaka vynikajúcej chuti možno nenásilne tieto huby pridávať a obohacovať s nimi bežné pokrmy, a maximálne tak využiť ich vlastností.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto huby na váš organizmus . Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári .

Tradičné použitia: Judášovo ucho je nutné pred konzumáciou nechať prejsť varom. Používa sa do pikantných zmesou s mäsom, do polievok, do kapustového šalátu, ako pochutina má širokú škálu využiteľnosti. Vzhľadom na schopnosť pohlcovať vlhkosť sa napríklad namleté ​​výborne hodí na zahusťovanie polievok a omáčok.

Surovina pre individuálne použitie