Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Hliva ustricová plátky 200 g

Hliva ustricová plátky 200 g

Plátky celej huby v tej najvyššej kvalite. Využijete nielen v gastronómii. Hliva ustricová (lat. Pleurotus ostreatus) je huba, ktorá si vyslúžila prezývku "elixír mladosti". Je špongiou drevokaznou, tzn. že hliva aj iné druhy húb rozkladajú ako živé, tak mŕtve ...

9.42 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS580m200


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Hliva ustricová plátky 100 g

skladom 5+ kusov

5.17
Hliva ustricová plátky 50 g

skladom 5+ kusov

2.81
Hliva ustricová plátky 1000 g

skladom 5+ kusov

37.80


 
9.42

Plátky celej huby v tej najvyššej kvalite. Využijete nielen v gastronómii.

Hliva ustricová (lat. Pleurotus ostreatus) je huba, ktorá si vyslúžila prezývku "elixír mladosti". Je špongiou drevokaznou, tzn. že hliva aj iné druhy húb rozkladajú ako živé, tak mŕtve drevo.

Hliva ustricová je veľmi chutná huba. Ľahko tak možno spojiť príjemné s užitočným a hlivu pridávať do najrôznejších pokrmov. V kuchyni sa hliva využíva ako mletá, tak iv podobe sušených listov do hotových jedál, polievok a omáčok. V minutkovej kuchyni ju môžeme pridať do zeleninových a mäsových pokrmov či pod dusené a pečené mäso. Užitím hlivy obohatíme náš jedálniček prirodzenou cestou. Huby ako Judášovo ucho, hliva ustricová a šiitake sú veľmi vhodným doplnkom stravy.

Podľa Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach , vás nesmieme informovať o pozitívnych účinkoch hlivy ustricovej na ľudský organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete, v literatúre, či v herbári.

Tradičné použitia: Hlivu ustricovú v sušenom stave pridávame do jedál podľa chuti v množstve 1 , 5-8 g denne.

Surovina pre individuálne použitie