Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Vilcacora - Uncaria tomentosa kapsle 120 ks

Vilcacora - Uncaria tomentosa kapsle 120 ks

Vilcacora vo forme kapsúl pre jednoduché použitie Vilkakora (lat. Uncaria tomentosa) je v španielčine známa ako Uňa de Gato (v preklade "mačací pazúr". Je kráľovnou medzi peruánskymi bylinami a jednou z hlavných zložiek všetkých fytoterapeutických kúr. Vilcacora je ...

14.11 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
14.11

Vilcacora vo forme kapsúl pre jednoduché použitie

Vilkakora (lat. Uncaria tomentosa) je v španielčine známa ako Uňa de Gato < / strong> (v preklade "mačací pazúr". je kráľovnou medzi peruánskymi bylinami a jednou z hlavných zložiek všetkých fytoterapeutických kúr.

Vilcacora je rastlina pôvodom z Južnej Ameriky, konkrétne z oblasti peruánskych Ánd. Popínavá rastlina niekedy označovaná za lianu, dorastajúci dĺžky 30 m, dosahuje svoje zrelosti až po cca 20 rokoch. až vtedy je Uňa de Gato vhodná pre fytoterapeutickej využitie. v tradičnom liečiteľstve domorodých kmeňov Južnej Ameriky je vilcacora známa už 2 000 rokov. pre západný svet bola objavená až v r. 1972 príbehom uzdraveného plantážnik Dona Luisa, kedy sa začala predávať po celej Latinskej Amerike. V r. 1974 začala na objasnenie farmakologických vlastností systematicky pracovať rakúska výskumná skupina s Klausom Keplingera.

Dávna legenda najväčšieho peruánskeho domorodého kmeňa Ashaninka v ypráví o vilcacore príbeh jej nájdenie takto. Lovec kmeňa Ashaninka sa vydal do pralesa zabezpečiť potravu pre svoju rodinu. Po dlhom a namáhavom lovu bol však stále bez jediného úlovku a pralesom sa potácal len zo zvyšku svojich síl. Vtom zazrel pumu, ako svojimi pazúrmi príliš roztvára lianu a pije miazgu, ktorá z nej vyteká. Potom puma naplnená novou silou ulovila srnca. Lovec nasledoval príklad pumy, tiež sa napil miazgy zázračné liany a zaspal. Po prebudení zistil, že je plný sily a ihneď ulovil veľkého pásavca. Od tých čias je vilcacora uznávaná ako svätá rastlina. Ashaninkovia verí, že objavenie vilcacory nie je náhoda, ale im ju ukázal boh, a to prostredníctvom pumy, ktorú od tej doby prestali loviť a začali uctievať.

Možno vďaka tejto legende nesie vVilcacora v španielčine názov Uňa de Gato. Skôr je však názov odvodený od zahnutých tŕňov rastúcich na liane, ktoré svojím vzhľadom pripomínajú práve mačacie pazúriky. Zo všetkých rastlín rodu Uncaria sú však len dve (Uncaria guinansis a Uncaria tomenthosa), ktoré sa užívajú vo fytoterapii. Uncaria tomenthosa obsahuje účinnejšie látky a pre svoj väčší rozsah použitia je preferovaná.

Použitie: Užívanie vilcacory má význam predovšetkým pre náš imunitný systém. Podporuje jeho spôsobilosť na prirodzenej obranyschopnosti. Pozitívne totiž pôsobí na proces fagocytózy. Podporený imunitný systém bráni rozšíreniu v tele nežiaducich cudzích látok a pohlcuje staré alebo poškodené bunky. Kvôli imunostimulačným vlastnostiam je preto nevhodné užívať vilcacoru po transplantácii orgánov alebo pri gravidite. Vilcacora by totiž mohla podporiť domnienku imunitného systému nášho organizmu, že sa jedná o telu cudzie bunky a mohla by mať snahu tieto cudzie bunky zlikvidovať. Medzi ďalšie uvádzané pozitívne účinky Uncaria tomenthosy patrí udržiavanie zdravia našich kĺbov . Predovšetkým starší ľudia alebo ľudia preťažujúce svoje kĺby, napr. Pri niektorých športoch, by mali užívať vilcacoru ako doplnok svojho životného štýlu.

Zloženie: 100% Uncaria tomenthosa, 320 mg / kapsula , obal kapsule HPMC (hypromelóza). Kapsule sú rastlinného pôvodu, vhodné aj pre vegetariánov či vegánov.
Odporúčané dávkovanie: Užívame 1 kapsulu 3 × denne, 20 min. pred jedlom.

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte uvedené denné dávkovanie. Uschovajte v suchu a tme, mimo dosahu detí. Nie je vhodné pre ľudí po transplantácii orgánov. Domorodé peruánskej kmene využívali odvar z vilcacory aj ako antikoncepciu a nie je teda vhodná pre ženy pokúšajúce sa o otehotnenie.

Doplnok stravy