Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Shilajit - mumio 25g

Shilajit - mumio 25g

Shilajit (tiež silajit, Mumijo, mumio, Momi) je látka podobná asfaltu, ktorá vzniká špecifickú premenou zvyškov rastlín a živočíchov stykom s minerálmi v extrémnych podmienkach ázijských veľhôr. Objavený bol pravdepodobne lovci, ktorí sledovali zranenú pozýva ...

10.58 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS904


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 6 ľudí


 
10.58

Shilajit (tiež silajit, Mumijo, mumio, Momi) je látka podobná asfaltu, ktorá vzniká špecifickú premenou zvyškov rastlín a živočíchov stykom s minerálmi v extrémnych podmienkach ázijských veľhôr. Objavený bol pravdepodobne lovci, ktorí sledovali zranenú zver, ktorá túto horninu opakovane vyhľadávala a lízal ju. Následne bolo pozorované rýchlejšie uzdravenie týchto zvierat. Na základe týchto skutočností sa stala aj intenzívnym záujmom človeka. Účinky shilajitu sa spomínajú už vo viac ako 3 000 rokov starých sanskrtských textoch. Moderná doba potom podrobila (a stále podrobuje) túto jedinečnú látku novým výskumom.

V súčasnosti je shilajit používaná najmä na udržanie zdravých kostí a kĺbov . Je teda vhodný pre ženy, pomáha udržiavať menštruačné komfort . Známe sú účinky na trávenie, metabolizmus sacharidov a lipidov . Shilajit podporuje imunitný systém, uplatňuje sa ako antioxidant a omladzuje . Ovplyvňuje reprodukčnej funkcie a prispieva k udržanie normálnych mentálnych a kognitívnych funkcií . Shilajit sa tiež uplatňuje pri udržiavanie hmotnosti na normálnu výšku, ovplyvňuje močové funkcie .

Tradičné použitie: Shilajit je veľmi silný liek. Balenie 25 g je opatrené dávkovacie lyžičkou, pre presné odmeranie dávky. Jedna priložená lyžička = cca 100 mg shilajitu. Začíname s dávkou 200 mg 2 × denne pred jedlom, rozmiešanú v 200 ml vody. Ak nepozorujeme žiadne vedľajšie účinky, zvyšujeme dávku na 400 mg 2 × denne. Pri užívaní shilajitu musíme dodržiavať pitný režim. Prebytky telo samo vylúči. Deti od 2 do 4 rokov môžu brať štvrtinu dávky dospelého, deti od 4 do 10 rokov polovicu dávky. Nepoužívame dlhšie ako tri týždne.

Upozornenie: Ide o doplnok stravy, nenahrádza pestrú stravu. Nie je vhodný pre deti do dvoch rokov a tehotné či dojčiace ženy. Neprekračovať dávkovanie. Pri podávaní lieku nebrať iné prípravky na doplnenie minerálnych látok, a predovšetkým železa. Predávkovanie železom sa môže prejaviť stratou farby pleti, hnačkou, vracaním, zlyhaním pečene. Pri akejkoľvek nejasnosti či vedľajších účinkoch sa obráťte na svojho ošetrujúceho lekára.

Zloženie: 80% Asphaltum punjabianum, 20% maltodextrín.
Doplnok stravy