Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Pchu-er Yunnan Tuo Cha black 100g

Pchu-er Yunnan Tuo Cha black 100g

Yunnan Tuo Cha je príjemne zemité vône a chuti. Lisované hniezdo Tuo Cha je možné archivovať, vekom sa stáva kvalitnejší. Nálev je zemitý, avšak nesťahujúci. Čaje typu pchu-er majú všeobecne silnú, výraznú chuť i arómu. Pochádzajú z provincie Jün-nan (Yunnan) ...

Ďalšie informácie >

10.46 €
9.83 €

9.83 €, zľava 6%, ušetríte 0.63 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS828


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
9.83

Yunnan Tuo Cha je príjemne zemité vône a chuti . Lisované hniezdo Tuo Cha je možné archivovať, vekom sa stáva kvalitnejší.

Nálev je zemitý, avšak nesťahujúci.

Čaje typu pchu-er majú všeobecne silnú, výraznú chuť i arómu. Pochádzajú z provincie Jün-nan (Yunnan) a sú súčasťou tradičnej čínskej medicíny. Jedná sa o čaju dodatočne fermentované. Vďaka zložitému a zdĺhavému spôsobu spracovania tak pchu-er vytvoril jedinečnú skupinu. Traduje sa, že na chuť pchu-er sa musí postupne zvykať. Po prvom šálke si ho zamilujete alebo sa k nemu časom tzv. "Propia". Čím starší pchu-er je, tým kvalitnejší nápoj z neho pripravíte. Je to čaj, ktorý potrebuje starnúť.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov. Podporuje normálne zdravie srdca.

Príprava: je dvojakého druhu

  • Jednonálevový Puerh : Na pol litra horúcej vody (95 ° C) sa použije jedna až päť lyžičiek čaju. Lúhuje sa 2-4 minúty. Čím viac čaju a čím dlhšie trvá lúhovania, tým viac chuti sa z čaju uvoľní. Pre dosiahnutie lepšej chuti je vhodnejšie skôr pridávať čaj ako predlžovať dobu lúhovania.
  • Varený Puerh : Rovnaké množstvo čaju ako u jednonálevového, ale lístky sa povarí vo vriacej vode. Výsledkom je trpká temná tekutina s veľmi vysokým obsahom kofeínu.

    Zákonné zaradenie: Čaj pravý čierny

    Zloženie: 100% Pchu-er Yunnan Tuo Cha Black 100 g.