Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Pchu-er Yunnan Tuocha mini 1 ks

Pchu-er Yunnan Tuocha mini 1 ks

Pchu-er alebo tiež Pu-erh Yunnan Tuocha je veľkolistý čaj dozrievajúce postupnou fermentáciou. Má zvláštne, silne zemitú chuť, ktorá je sprevádzaná ľahkou horkosťou a trpkosť s tónom zatuchnutá vôňa. Nálev je farby tmavé, až čierne, ktorá pripomína čiernu kávu ....

0.68 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS328


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí


 
0.68

Pchu-er alebo tiež Pu-erh Yunnan Tuocha je veľkolistý čaj dozrievajúce postupnou fermentáciou. Má zvláštne, silne zemitú chuť , ktorá je sprevádzaná ľahkou horkosťou a trpkosť s tónom zatuchnutá vôňa. Nálev je farby tmavé, až čierne, ktorá pripomína čiernu kávu.

Čaje typu pchu-er majú všeobecne silnú, výraznú chuť i arómu. Pochádzajú z provincie Jün-nan (Yunnan) a sú súčasťou tradičnej čínskej medicíny. Jedná sa o čaju dodatočne fermentované. Vďaka zložitému a zdĺhavému spôsobu spracovania tak pchu-er vytvoril jedinečnú skupinu. Traduje sa, že na chuť pchu-er sa musí postupne zvykať. Po prvom šálke si ho zamilujete alebo sa k nemu časom tzv. "Propia". Čím starší pchu-er je, tým kvalitnejší nápoj z neho pripravíte. Je to čaj, ktorý potrebuje starnúť.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu , podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov. Podporuje normálne zdravie srdca .

Odporúčaná príprava:
Jedno malé hniezdo pchu-er prelejeme 300 ml horúcej vody tesne pod bodom varu. Lúhujeme 3-5 min. Z tohto čaju možno pripraviť jeden až dva nálevy. Pre dosiahnutie intenzívnejší chuti je vhodnejšie skôr pridávať čaj ako predlžovať dobu lúhovania.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý čierny

Zloženie: 100% Pchu-er Yunnan Tuocha mini.