Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Pchu-er sypaný 100 g

Pchu-er sypaný 100 g

Pchu-er, alebo tiež Pu-erh sypaný je klasická trieda pravého čaju. Má zvláštne, silne zemitú chuť, ktorá je sprevádzaná ľahkou horkosťou a trpkosť. Nálev je farby tmavé až čierne, ktorá pripomína čiernu kávu. Čaje typu pchu-er majú všeobecne silnú, výraznú ...

3.92 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS327m100


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 1 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Pchu-er sypaný 1000 g

skladom 1 kus

30.38
Pchu-er sypaný 50 g

skladom 5+ kusov

2.24
Pchu-er sypaný 200 g

skladom 5+ kusov

7.53


 
3.92

Pchu-er, alebo tiež Pu-erh sypaný je klasická trieda pravého čaju. Má zvláštne, silne zemitú chuť, ktorá je sprevádzaná ľahkou horkosťou a trpkosť. Nálev je farby tmavé až čierne, ktorá pripomína čiernu kávu.

Čaje typu pchu-er majú všeobecne silnú, výraznú chuť i arómu. Pochádzajú z provincie Jün-nan (Yunnan) a sú súčasťou tradičnej čínskej medicíny. Jedná sa o čaju dodatočne fermentované. Vďaka zložitému a zdĺhavému spôsobu spracovania tak pchu-er vytvoril jedinečnú skupinu. Traduje sa, že na chuť pchu-eru sa musí postupne zvykať. Po prvom šálke si ho zamilujete, alebo sa k nemu časom tzv. Propia. Čím starší pchu-er je, tým kvalitnejší nápoj z neho pripravíte. Je to čaj, ktorý potrebuje starnúť.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov. Podporuje normálne zdravie srdca.

Odporúčaná príprava:
Jednu polievkovú lyžicu sypaného pu-erhu (cca 6-8 g) vložíme do kanvičky a prelejeme 500 ml horúcej vody tesne pod bodom varu. Lúhujeme 2-4 min. Čím viac dáme čaju a čím dlhšie trvá lúhovania, tým viac chuti sa z čaju uvoľní. Pre dosiahnutie intenzívnejší chuti je vhodnejšie skôr pridávať čaj, než predlžovať dobu lúhovania. Tento čaj je Jednonálevový.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý čierny

Zloženie: 100% Pchu-er